Oprogramowanie open source w Twojej lodówce? To może mieć sens

Android to oprogramowanie open source, które jest obecnie najpopularniejszym systemem instalowanym na urządzeniach przenośnych jakimi są smartfony oraz tablety. Coraz częściej urządzenia RTV i AGD wyposażone są również w ten system, dzięki czemu możemy nimi sterować za pomocą smartfona.

Rozwiązania informatyczne dla firm wkraczają również na rynek urządzeń AGD i RTV

rozwiązania informatycznePrzydaje się to chociażby w momencie gdy nie ma nas w domu, a zbliża się ciekawy mecz i chcemy, aby nasze piwo było należycie schłodzone. Takie możliwości są dostępne przez tworzenie aplikacji webowych oraz projektowanie aplikacji mobilnych i rozwiązania informatyczne dla firm. Takie aplikacje dedykowane poszczególnym urządzeniom sprawiają, że możemy nimi sterować w niezwykle precyzyjny sposób nawet podczas nieobecności w domu. Zastosowanie to ma miejsce nie tylko w lodówkach, ale np. w pralkach. Wystarczy, że przed wyjściem z pracy wsadzimy do pralki brudne rzeczy, a następnie gdy już będziemy poza domem wyciągamy nasz telefon, programujemy w jaki sposób pralka ma wyprać ubrania i następnie możemy uruchomi proces prania naszych rzeczy. Gdy wrócimy do domu pranie będzie już gotowe i pozostaje nam je jedynie rozwiesić. Jak widać aplikacje na zamówienie pozwalają zaoszczędzić nam masę czasu oraz sprawiają, że urządzenia które z tych aplikacji korzystają stają się znacznie bardziej funkcjonalne. W oprogramowanie open source wyposaża się również coraz częściej telewizory, dzięki czemu możemy je podłączyć do internetu poprzez WIFI i oglądać filmy w cyfrowej dystrybucji lub przeglądać strony internetowe. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie będziemy coraz częściej korzystać z takiego oprogramowania zawierającego aplikacje dedykowane już nie tylko na smartfonach i tabletach.

System ten cały czas się sukcesywnie rozwija, a samo oprogramowanie jest wzbogacane o coraz to nowsze funkcje, a dziennie wychodzą na niego setki nowych aplikacji, które tworzone są przez domowych programistów. Aplikacje najczęściej są darmowe, ale istnieją również ich płatne wersje oferujące większą funkcjonalność niż wersja freeware.