Nowoczesny dom w drewna

Domy, które przeważnie spotykamy w miastach i na wsiach są murowane, ponieważ taka technika budowania jest najpopularniejsze. Jednakże w niczym nie ustępują im domy wykonane z drewna, które są znacznie tańsze i szybsze w budowie.

Jaki metraż może mieć drewniany dom?

domy drewniane wałbrzychPowszechnie uważa się, że jedynie domy murowane i betonowe, mogą być całoroczne, ponieważ są ciepłe i przestronne. Na pewno mają mnóstwo zalet, ale ich budowa zajmuje wiele miesięcy i bardzo dużo pieniędzy. Alternatywą dla nich nich mogą być domy drewniane Wałbrzych jest miastem, gdzie znajdziemy ich najwięcej. Są one tak samo ciepłe, energooszczędne oraz mogą mieć dowolną powierzchnię, przez co można w nich mieszkać przez cały rok. Na takie budownictwo decydują się osoby, które cenią prostotę, oszczędność i wygodę, albo zwyczajnie nie chcą inwestować w dom ogromnych sum pieniędzy. Budowa domu drewnianego może być nawet o ponad połowę tańsza niż modelu z cegieł, dlatego nie ma się co dziwić, że tak szybko rośnie popularność tych domów. Przede wszystkim wynika to z zastosowanej technologi oraz materiałów budowlanych. Jak sama nazwa mówi, ich głównym materiałem jest drewno, które jest w odpowiedni sposób obrobione, suszone i impregnowane, aby mogło służyć przez długie lata. Firmy budowlane i deweloperskie oferują wybudowanie takie domu zgodnie z przygotowaną już dokumentacją, albo stworzyć nowy projekt spełniający wymagania klienta. W zależności od modelu, domy mogą być parterowe, piętrowe lub z zagospodarowanym poddaszem.

Drewniane domy mają swój specyficzny charakter i nietuzinkowy wygląd. Przeważnie są sprzedawane w stanie deweloperskim, gdyż klienci chcą je urządzić według własnego pomysły od początku do samego końca. Takie domy podobają się niemalże wszystkim.