Nolan n86 – kompletujemy wyposażenie na motocykl

Motocyklistom nie zostajemy z dnia na dzień. Aby zostać motocyklistom należy przejść kurs na prawo jazdy kategorii A. Po przebrnięciu nudnego kursu teoretycznego i troszeczkę ciekawszego praktycznego przyjdzie nam zmierzyć się z egzaminatorem z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Dopiero wtedy możemy zacząć nazywać się motocyklistom.

Najgłupszym co możemy zrobić to wyruszenie w długą trasę bez odpowiedniego stroju motocyklowego

schubert c3Jednak zanim odbierzemy nasze prawo jazdy i zakupimy nasz pierwszy motocykl, to warto pomyśleć o zakupie profesjonalnego stroju do jazdy motocyklem. W skład stroju wchodzi kask, kurtka, spodnie, rękawiczki oraz buty. Oczywiście sam wybór pojedynczych elementów stroju jest bardzo pracochłonnym zajęciem. Sam wybór kasku to minimum pól dnia. Przede wszystkim wybierając należy pamiętać, że kaski motocyklowe nolan należą do jednych z najbezpieczniejszych kasków i warto zastanowić się nad dwoma konkretnymi modelami, które należą do flagowych produktów tej firmy, a mianowicie nolan n86 oraz nolan n104 evo. A z drugiej strony firma Schubert kusi nas ciekawym designem oraz równie dobrymi wynikami w testach bezpieczeństwa, a ich kask schubert c3 pro wygrał wiele wartościowych plebiscytów. Kiedy już przebrniemy przez wybieranie kasku, to warto w następnej kolejności zastanowić się nad doborem butów służących do jazdy na motocyklu. Jednym z najczęściej wybieranych i zarazem polecanych przez profesjonalistów produktów są buty firmy alpinestars, a konkretnie model alpinestars smx 6.Po dobraniu butów należy jeszcze pamiętać o odpowiednim doborze spodni oraz kurtki do jazdy i rękawiczek. Strój musi być kompletny.

Szczytem głupoty jest wyjechanie w trasę bez odpowiedniego przygotowania. Jeśli będziemy się stosowali do tej zasady to szanse na wypadek śmiertelny gwałtownie spadają, ale nikt nie powiedział, że nie mamy nadal szans zginąć na drodze. Jazda na motocyklu nie jest dla słabych, do tego trzeba mieć naprawdę dużą odwagę. I mieć dużo zdrowego rozsądku, bo bez niego możemy kiedyś po prostu nie wrócić z przejażdżki i zasilić grono aniołków.