Nauka grafiki i znajomość oprogramowania

Na swojej drodze rozwoju możesz poznawać kolejne możliwości. Twoja drukarnia wraz z rozwojem umiejętności, jakie wiążą się z bycia grafikiem i pracownikiem drukarni musi iść do przodu.

Własna drukarnia – trudne początki

Jak na pewno zauważyłeś prawdziwa i duża drukarnia jest wyposażona w bardzo dużo różnorodnego sprzętu. Tym sprzętem są liczne kserokopiarki, komputery, drukarki i skanery. Ale jak to zrobić jeśli mamy mały pokoik. Dobrym rozwiązaniem jest przeniesienie działalności do piwnicy lub na poddasze, jeśli się tym dysponuje. No i oczywiście garaż pod warunkiem, że nie musi tam codziennie przebywać samochód, lub jeśli garaż jest tak duży, że, że mieści i jedno, i drugie, a może nawet przy okazji siłownię. Czy to garaż, czy osobne pomieszczenie, być może jeden z pokojów w piwnicy kamienicy w Warszawie, przeznaczonych na drukowanie. Najlepiej od razu budować swoje portfolio. Wszystkie stworzone dzieła powinniśmy wieszać na ścianach tego pokoju czy garażu.

drukarniaAktualny zawsze kalendarz powinien być naszym dziełem. Od razu jesteśmy zmuszeni nauczyć się łączenia tego wszystkiego w całość. Inaczej wyglądają kalendarze na papierze a inaczej na komputerze. Możemy się przekonać jak będzie wyglądała taka grafika po wydrukowaniu. Wtedy właśnie przekonujemy się i poznajemy, że może pięknie wyglądać na komputerze, który ma świetną kartę graficzną, ale nie tak samo po wydrukowaniu drukarką igłową. Drukarnia cyfrowa w centrum Warszawy poradziłaby sobie z tym z pewnością lepiej. Nie powinniśmy jednak się zniechęcać. W przypadku najprostszej grafiki, z której mają się składać proste kalendarze, to mogą być one po prostu czarno białe. Zresztą, tak działały klasyczne igłówki. Nie miały atramentu i nie posiadały zaawansowanej technologii laserowej, tylko igły drukujące po papierze z bardzo wysoką dokładnością. To na pewno wystarczy, aby przygotować pierwsze, najprostsze ulotki. Przecież takie ulotki są pojedynczymi kartkami papieru, po wydrukowaniu wszystko jest już gotowe. Czy taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku kalendarza?

Co prawda, można zrobić taki prosty kalendarz, że wszystko będzie się mieściło na takiej jednej wydrukowanej kartce, ale może to też się nie udać tak, aby było ładnie. Profesjonalne drukarnie są jednakże to w stanie zapewnić. W końcu kalendarze musza pomieścić 12 miesięcy, a każdy z nich musi jeszcze mieścić swoje wszystkie dni. Jednocześnie przydałby się podział ładny na tygodnie, a w każdym tygodniu ustawienie sekwencyjne i przyporządkowane do niego dni tygodnia, a jeszcze lepiej, aby przy tym były dane, takie jak przykładowo imieniny czy święta. Tak tak – najlepsze kalendarze mają też imieniny.