Najskuteczniejsze zabezpieczenia rowerowe

Rowery offroadowe nie są tanie, więc niejednokrotnie mogą przyciągać uwagę amatorów cudzej własności. Przez lata przekonaliśmy się razem z kolegami z drużyny iż inwestycja w zabezpieczenia jest równie ważna co wymiana podzespołów rowerowych, więc każdy z nas używa wyłącznie najskuteczniejszych blokad na rowery.

Nowoczesna blokada na rower

zabezpieczenie abusW sklepach rowerowych można znaleźć mnóstwo różnych rodzajów zabezpieczeń rowerowych. Mogą to być proste stalowe liny, zamykane kluczem, służące do mocowania roweru w miejscu w którym jest pozostawiany na dłuższy czas, jak i blokady kół, uniemożliwiające jazdę. W naszej drużynie najczęściej używane jest zabezpieczenie Abus, łączące w sobie kilka różnych metod zabezpieczenia roweru. Podobnie jak blokada kół, owe zabezpieczenie mocowane jest przy ramie koła napędowego, więc całkowicie uniemożliwia jazdę rowerem, a nawet i zdjęcie samego koła póki jest założone. Posiada dodatkowo alarm dźwiękowy, powiadamiający o próbie zdjęcia zabezpieczenia z koła, skutecznie odstraszający amatorów cudzej własności i takowe próby. Na dodatek, owa blokada posiada wbudowany lokalizator GPS, pozwalający na znalezienie roweru w dowolnym momencie, w przypadku gdy zabezpieczenie okaże się niewystarczające. Jest to bardzo nowoczesna blokada, jedna z najskuteczniejszych, i coraz częściej pojawia się w rękach sportowców i posiadaczy wysokiej klasy rowerów sportowych i offroadowych. Jest ona sprzedawana w kilku różnych wariantach.

Niektóre z nich zamieniają stalową linę na system składanych ramion, dzięki którym możliwe jest dokładniejsze unieruchomienie roweru i uniemożliwienie poruszenia go z miejsca nawet po usunięciu koła, na którym zabezpieczenie zostało zamontowane. Inne są przytwierdzane do ramy za pomocą wyłączanych magnesów.