Najlepsze wojskowe bojówki

 

Spodnie wojskowe są bardzo popularne, zarówno jako odzież robocza jak i codzienna. Nic więc dziwnego iż w sklepach odzieżowych pełno jest spodni w kamuflażu, które jednak z autentycznymi wojskowymi spodniami niewiele mają wspólnego. Autentyczne spodnie militarne mają bowiem wiele cech, które trudno powielić w normalnej odzieży.

Najlepsze męskie spodnie wojskowe

bojówki męskieWojskowe spodnie, nazywane potocznie bojówkami, mogą mieć mnóstwo różnych krojów, wprowadzonych do użycia przez siły zbrojne na całym świecie, i równie dużo wzorów kamuflaży. Niektóre bojówki męskie są dokładnie tymi samym spodniami, co wersje używane przez wojsko. Inne natomiast przeznaczone są dla cywilnych użytkowników, choć najczęściej różnią się wyłącznie kolorem kamuflażu, czy jego brakiem. Duża ilość wygodnie usytuowanych kieszeni i możliwość łatwej regulacji spodni jest ich największą zaletą. Klasyczne spodnie w kroju o oznaczeniu M60, mające dwie duże kieszenie na udach nadal są najbardziej rozpowszechnione, a przez to najbardziej charakterystyczne, aczkolwiek nowocześniejsze i wygodniejsze kroje zastępują powoli stare, sprawdzone spodnie, zarówno wśród cywili jak i wojskowych. Nowe kroje są na tyle popularne, iż inspirują się nimi producenci odzieży roboczej, którzy wzorują spodnie do pracy właśnie na wojskowych spodniach. Odporność i wytrzymałość jest kolejną zaletą wojskowych spodni, zwłaszcza nowych wersji, szytych z cordury czy materiałów syntetycznych.

Nie dość iż są one odporne na przetarcia, przecięcia czy rozerwanie, często stosowane zabezpieczenie, nazywane ripstop, składające się z linii nici, zapobiegających samoczynnemu poszerzaniu się rozerwanego miejsca tym bardziej podwyższa trwałość spodni. Nadają się one więc idealnie na spodnie robocze do najtrudniejszych warunków.