Najlepsze ośrodki leczenia uzależnień

Jeżeli wpadamy w uzależnienie, częściowo przestajemy być sobą. Ranimy wtedy siebie, ale również naszych bliskich, którzy martwią się o nas. Decyzja o terapii to więc najlepsza decyzja, jaką możemy podjąć i mimo, że ten krok może wymagać mnóstwa czasu, starań i energii, to warto go podjąć i zawalczyć o siebie i swoje zdrowie oraz też o swoją psychikę.

Pomoc w wyjściu z uzależnienia

ośrodki terapii uzależnień nfzW ostatnim czasie zaczęłam powoli dostrzegać, że mam problem. Chodziło mianowicie o to, że uzależniłam się od leków uspokajających i nasennych. Na początku tego nie zauważałam i dopiero po długim czasie zaczęło docierać do mnie, że nie jestem w stanie bez tych leków żyć. Stało się to dla mnie okropne i uciążliwe, a ja odnosiłam wrażenie, że sobie z tym nie poradzę. Zaczęłam więc poszukiwać pilnie pomocy, z nadzieją na to, że znajdę jakieś dobre ośrodki terapii uzależnień NFZ na szczęście takie oferował, więc zgłosiłam się do jednego z nich i jakiś czas później zostałam przyjęta. W miejscu tym otrzymałam pomoc, jakiej potrzebowałam i przyznam, że dzięki terapii ze specjalistami, którzy na wiele sposobów pomagali mi skończyć z lekami, udało mi się po długiej i ciężkiej walce wyjść z mojego uzależnienia. Cieszyłam się więc, że zgłosiłam się po pomoc i wsparcie, bo bez nich na pewno przegrałabym swoją walkę. Takie ośrodki to miejsca, które są bardzo potrzebne takim osobom jak ja, bo naprawdę pomagają one ludziom.

Kiedy decydujemy się podjąć walkę z naszym uzależnieniem, to najlepszym co możemy zrobić jest znalezienie miejsca, w którym ktoś nam pomoże. Może to nie być proste, jednak jeżeli się postaramy, to znajdziemy ośrodek, w którym pracują ludzie gotowi pomóc nam z naszym problemem i możemy takie miejsce znaleźć nawet na NFZ. Pomoc jest więc blisko.