Najlepsze hostessy na imprezy

 

Wbrew pozorom praca hostessy jest bardzo potrzebna, gdyż jej kompetencje daleko wychodzą poza obowiązki kelnerów, choć wygląda czasem bardzo podobnie. Jednakże zarobki hostess są znacznie wyższe niż kelnerek, a również praca bardziej zróżnicowana.

Gdzie znajdziemy hostessę?

hostessy na targachDla wielu osób, szczególnie kobiet, praca hostessy jest bardzo przyjemna, zwłaszcza jeżeli lubi się poznawać nowych ludzi. Na pewno nie nadają się do niej osoby zamknięte i nieśmiałe, gdyż przeważnie sprowadza się ona do promowania najróżniejszych produktów i usług. Na rynku działa kilkadziesiąt agencji zrzeszających hostessy, które są wynajmowane na różne eventy, imprezy plenerowe lub w w pomieszczeniach zamkniętych. Na pewno spotkamy hostessy na targach, gdzie reklamują one daną markę i mogą to robić na różne sposoby. Wszystko zależy od rodzaju zlecenia, gdyż mogą one dotyczyć rynku finansowego, handlowego czy też spożywczego lub rozrywkowego. Targi, przede wszystkim służą do promowania określonych wydarzeń, przedsiębiorstw, usług czy też towarów. Bardzo często biorą w nich udział hostessy, które reprezentują dana firmę. Mogą one wykonywać najróżniejsze działania marketingowe i promocyjne, ale równie dobrze mogą obsługiwać imprezę. Bardzie i często po usługi hostess sięgają producenci żywności, który przy ich pomocy prowadzą degustacje swoich wyborów. To jeden z najlepszych sposobów na wypromowanie nowego produktu czy też usługi, gdyż klienci mogą go dotknąć i zbadać na własną rękę. Zarobki hostess są mocno zróżnicowane, bo zależą od wielu czynników.

Targi mieszkań, biżuterii, sukni ślubnych, czy kwiatów są idealnym miejscem do pracy dla hostess. Są one wynajmowane ze specjalnych agencji, które odpowiadają za jakość świadczonych usług. Ich praca jest rozliczana za przepracowane godziny.