Na czym polega malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe jest nową metodą malowania metalowych powierzchni. Można je potocznie nazwać „malowaniem na sucho”. Malowanie proszkowe wykonywane jest w specjalnych lakierniach. Do jego przeprowadzenia potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Malowanie proszkowe polega na nałożeniu na malowany przedmiot farby proszkowej.

Odbywa się to przy użyciu specjalnego natrysku (elektrokinetycznego lub elektrostatycznego). Po nałożeniu farby przedmiot jest ogrzewany. Pod wpływem polimeryzacji farba zostaje rozpuszczona i jednolicie pokrywa cały metalowy przedmiot. Malowanie proszkowe może zostać wykorzystane zarówno do malowania dekoracyjnego, jak i ochronnego. Taka forma malowania jest bardzo ekonomiczna. Nie wymaga stosowania podkładów.
Farba nanoszona jest tylko jeden raz, ale jej grubość można porównać z potrójną warstwą zwykłej farby. Malowanie proszkowe jest bardzo trwałe. Pomalowany przedmiot uzyskuje maksymalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Staje się odporny na korozję, chemikalia, zmiany temperatury oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Warte wspomnienia jest również, iż powłoka uzyska z farby proszkowej jest nieszkodliwa dla środowiska.
Malować proszkowo można następujące przedmioty metalowe: ogrodzenia, bramy, balustrady, schody, akcesoria i części samochodowe, felgi, zderzaki do samochodów terenowych, ramy rowerowe, części pojazdów, części i obudowy maszyn, sprzęt AGD, obudowy sprzętu elektrotechnicznego, regały sklepowe, grzejniki, oprawy oświetleniowe, elementy elewacji, blachy obróbkowe, rynny Wrocław, parapety, place zabaw, metalowe meble ogrodowe i biurowe, śruby, wkręty, klamerki i tak dalej….

Jak widać zastosowanie malowania proszkowego obejmuje prawie wszystkie przedmioty metalowe o stosunkowo niedużych wymiarach.

Dodaj komentarz