Na czym polega leczenie uzależnień?

Żyjemy w stresujących czasach, w których każdego pochłaniają obowiązki, praca i rodzina. Wiele osób nie radzi sobie z nimi, przez co ucieka do różnego rodzaju używek. Ich długotrwałe stosowanie w wielu przypadkach prowadzi do uzależnień, z którymi w większości trudno uporać się samemu. Warto wówczas rozważyć rozpoczęcie specjalistycznej terapii. 

Jak może pomóc ośrodek odwykowy?

ośrodek leczenia uzależnieńUzależnienia stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia, a często nawet życia. Dotyczą alkoholu, narkotyków, hazardu, seksu czy komputera, a łączy je jedna, wspólna cecha – przywiązanie do destrukcyjnego nawyku. Do zwalczenia go niezbędna jest samodyscyplina i chęć zmiany, jednak w przypadku wielu osób samodzielna walka nie przynosi rezultatów. W tym celu powstał ośrodek leczenia uzależnień – zatrudnia wyspecjalizowanych w tym zakresie lekarzy, psychologów i opiekunów, którzy przy pomocy odpowiednich metod np. terapii detoksykacyjnej są w stanie skutecznie wyleczyć pacjentów z ich wyniszczających skłonności. Dzięki pobytowi w ośrodku chorzy zrozumieją, że używki dają jedynie chwilowe i złudne poczucia szczęścia. Zdadzą sobie sprawę, jak negatywny mają wpływ na zdrowie ich i ludzi im bliskich. Specjaliści zadbają o pokazanie im odpowiednich sposobów na radzenie sobie z problemami oraz lepsze zrozumienie siebie i swoich emocji. W trakcie terapii zapewniona będzie atmosfera zrozumienia i wsparcia – nikt nie będzie oceniany ani potępiany za swoje postępowanie. 

Ośrodek odwykowy jest polecany osobom, które są zdecydowane na zmianę i gotowe do podjęcia leczenia. Każdemu pacjentowi zapewnione będą komfort, dyskrecja oraz profesjonalna pomoc psychologa. Wykorzystywane są sprawdzone, uznane na całym świecie metody, których skuteczność została zweryfikowana na przestrzeni wielu lat udanych terapii.