Na czym polega karboksyterapia?

Liczba usług, jakie oferują nam gabinety kosmetyczne stale się powiększa. Jest to z pewnością ogromna korzyść dla osób odwiedzających je. Może się jednak okazać, że niekiedy długa lista zabiegów przytłacza. W końcu skąd mamy wiedzieć, który z nich będzie idealny dla naszej skóry? Przed wizytą w gabinecie warto więc zapoznać się z zabiegami, które nas zaciekawiły. Dziś dowiesz się na czym polega karboksyterapia. 

Zabieg karboksyterpaii – Kraków 

karboksyterapia krakówJest to zabieg, którego popularność z roku na rok wzrasta. Wykonywany jest najczęściej na takich obszarach ciała jak twarz, brzuch, nogi oraz pośladki. Karboksyterapia jest zabiegiem, który wykorzystuje lecznicze działanie dwutlenku węgla. Podczas wizyty w gabinecie kosmetycznym wykwalifikowany pracownik wprowadza pod skórę w obszarach, które chcemy dotlenić dwutlenek węgla. Warto wiedzieć, że nie jest to zabieg bolesny mimo że do jego wykonania wykorzystywana jest igła. Jest ona podłączona z aparatem, którego zadaniem jest kontrola temperatury i ilości gazu. Na jakie jednak efekty mogą liczyć klienci gabinetu kosmetycznego? Przede wszystkim zadaniem karboksyterapii jest dotlenienie komórek ciała, które zostają odżywione, a co za tym idzie znacząco poprawia się stan wizualny skóry. Korzystają z niej głównie osoby borykające się z rozstępami, cellulitem czy cieniami pod oczami. Warto jednak pamiętać, że efekty zabiegu w głównej mierze uzależnione są od pracowników gabinetu. Wybierajmy więc profesjonalne salony, posiadające odpowiednie certyfikaty. Jeśli interesuje Cię karboksyterapia kraków ma do zaoferowania wiele takich placówek. 

Zanim zdecydujemy, że karboksyterapia jest zabiegiem idealnym dla nas, warto wykluczyć choroby, w przypadku których nie powinna być wykonywana. Mowa tu o chorobach serca, nerek czy płuc. Również ciąża jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu.