Modna spódnica z dzianiny bawełnianej jersey

 

Moja siostra od czasów nastoletnich bardzo interesowała się modą oraz projektowaniem ubrań. We wakacje wspólnie szyłyśmy odzież dla naszych lalek i maskotek. Siostra była samoukiem i nasze pierwsze projekty nie były najlepsze. Jednak z czasem ciuchy nabierały pożądanych przez nas kształtów.

Odpowiednia tkanina na lato

dzianina bawełniana jerseyPo latach miło wspominam czasy gdy wspólnie szyłyśmy ciuchy na starej maszynie naszej babci. Wiele z tych rzeczy nadal znajduje się w naszym rodzinnym domu. Materiały z jakich szyłyśmy tata dawniej przywoził zagranicy. Na szczęście teraz materiałów do szycia jest wiele i są ogólnodostępne. Przeglądając ostatnio jeden z modowych katalogów natknęłam się na bardzo ładną spódnicę. Była całkowicie w moim stylu, odpowiedni fason i długość. Niestety cena tej markowej spódnicy, która popularnie zwana jest midi nie była na moją kieszeń. Postanowiłam że własnymi siłami spróbuję uszyć taką samą. Aby podjąć się tego zadania musiałam najpierw poszukać odpowiedniego materiału. W tym celu zaczęłam przeglądać strony internetowe z tkaninami. Tak natknęłam się na bardzo dobrze zaopatrzony sklep online, który oferował wiele różnych materiałów i tkanin, w bardzo modnych kolorach i wzorach. Tam też znalazłam bardzo ładny materiał nadający się na moją letnią spódnicę. Wybrałam wzorzystą dzianinę jersey. Dzianina bawełniana jersey ma wiele zalet między innymi jest bardzo delikatna i miękka w dotyku. Jersey jest lekkim ale nieprześwitującym materiałem dzięki czemu dzianina ta sprawdza się w sezonie wiosennym i letnim zapewniając nam komfort podczas użytkowania. Wstępuje w wielu modnych kolorach i wzorach dzięki czemu możemy uszyć coś wyjątkowego co wyróżni nas z tłumu. Przewiewny materiał daje nam stuprocentowe poczucie komfortu.

Uszyta spódnica zrobiła wrażenie na wielu moich znajomych. Koleżanki z pracy były bardzo zdziwione że spódnicę taką uszyłam sobie sama w domu. Dzięki uniwersalnemu fasonowi, spódnica nadawała się na wyjścia do klubu, garden party czy niezobowiązujące spotkanie z klientem. Pasowała praktycznie do każdej stylizacji.