Mobilne odkurzacze

Mobilne odkurzacze stosuje się przede wszystkim tam, gdzie jest ryzyko dużego zapylenia. Np. przy montażu suchej zabudowy dobrze jest mieć odkurzacz, który bezproblemowo poradzi sobie z ewentualnymi zanieczyszczeniami i szybko je usunie z miejsca, gdzie pracują ludzie.

Mobilne odkurzacze są wymagane w wielu pracach budowlanych

mobilny odkurzacz ctl 36Tego typu urządzenia są wręcz niezbędne wszędzie tam, gdzie jest jakaś budowa, czy wewnętrzny remont. Takie odkurzacze mogą posiadać odpowiednie filtry, poprzez które można zasysać nawet wodę. Jeśli np. w pomieszczeniu – przy próbie szczelności instalacji hydraulicznej dojdzie do niekontrolowanego wypłynięcia wody z tejże instalacji, to zamiast „bawić” się szmatkami, hydraulik włącza odpowiedni odkurzacz i szybko oraz sprawnie wodę usunie. Ma to o tyle znaczenie, że często taka woda może uszkodzić np. podłogi, czy możemy zalać sąsiadowi cały sufit. Np. mobilny odkurzacz ctl 36 posiada odpowiednie filtry, które są bardzo przydatne. Ma także olbrzymią moc ssania, oraz dużą pojemność pojemnika (nawet 36 L). Nie trzeba zatem co chwilę go opróżniać, ponieważ zmieści się w nim wiele odpadów budowlanych, czy remontowych. Takie odkurzacze świetnie zbierają nawet drobny pył, który powstaje przy użyciu różnego typu szlifierek na budowie. Posiadają także automatyczne czyszczenie głównego filtra, co bardzo ułatwia pracę i zwiększa mobilność samego odkurzacza. Można odsysać pyły z samych narzędzi już na koniec dnia pracy dzięki automatyce odkurzacza.

Zwarta konstrukcja urządzenia daje mu dużą mobilność. Może sprawdzić się zarówno w warsztacie, jak i na placu budowy. Odkurzacze posiadają także funkcję antystatyczną, co jest szczególnie przydatne, ponieważ zabezpiecza przed gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych.