Metody leczenia łysienia u mężczyzn i kobiet – przeszczep włosów

Wbrew pozorom łysienie nie jest tylko problemem mężczyzn. Równie dobrze może dotyczyć kobiet. Panuje przekonanie, że łysieją głównie mężczyźni w podeszłym wieku. Nawet młodzi ludzie po 20 roku życia mogą tracić włosy – wtedy tworzą się gniazdka lub charakterystyczne zakola.

Przeszczep włosów, mezoterapia i szampony przeciwko wypadaniu

leczenie łysienia KatowiceNa pewno u tak młodych osób nie wygląda to estetycznie. O łysieniu można mówić tylko wtedy, kiedy w ciągu jednej doby wypada od 100 do 150 włosów. Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do łysienia jak np. hormony męskie (androgeny), stres, nieodpowiednia dieta (brak witamin), farbowanie włosów, używanie silnie działających szamponów. Jedną z nowszych metod leczenia wypadania włosów jest przeszczep włosów. Jest to zabieg, który może trwać nawet 4h. Efekty takiego zabiegu są jednak naprawdę zauważalne. Warto postawić na takie leczenie łysienia Katowice jak właśnie przeszczep włosów. Bardzo często stosowana jest tutaj technika mikroprzeszczepu. Technika ta polega na tym, że przeszczepia się włosy z niewielkiego fragmentu skóry (tam, gdzie rosną) – najczęściej z okolicy karku. Włosy są naturalne, więc nie potrzebne jest dodatkowe leczenie. Cena za przeszczep włosów wynosi od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wiele zależy od tego, jak duża jest łysina. Włosy wyrastają ze skóry. Aby włosy były zdrowe i silne, również skóra głowy musi taka być.

W związku z tym warto stosować tylko dobre szampony, które rzeczywiście zapobiegają wypadaniu włosów. Można też korzystać z innych metod medycyny estetycznej, które sprawiają, że włosy wyrastają mocniejsze. Jedną z nich jest mezoterapia cienkoigłowa skóry głowy. Do skóry wprowadza się substancje odżywcze, które mają zapewnić skórze niezbędnych składników. Połączenie tych wszystkich zabiegów daje najlepsze efekty.