Metody depilacji

Metod depilacji jest kilka, dlatego w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania dobrze jest wypróbować różne sposoby. Do najpopularniejszych metod zalicza się depilację woskiem. Można ją stosować na dużych powierzchniach ciała, co więcej jest dosyć skuteczna, bo o niechcianych włoskach można zapomnieć na dobre 3 tygodnie.

Jakie są przeciwwskazania?

depilacja laserowaZabieg polega na nałożeniu na wybrany fragment ciała rozgrzanego kremowego lub twardego wosku. Oczywiście jego temperatura nie może być zbyt wysoka, aby nie doszło do poparzeń. Tego typu depilacja nie jest wskazana u osób, które posiadają skórę skłonną do rozszerzania się naczynek. Niestety jest to zabieg dosyć bolesny, dlatego nie każdy będzie mógł go stosować. Oprócz wosku można wypróbować kremy do depilacji, które w niektórych przypadkach mogą być równie skuteczne, jak wosk, jeżeli skóra odpowiednio zareaguje na produkt. Nie jest to metoda zbyt popularna ze względu na niską skuteczność, u większości osób niestety nie spisuje się tak, jak trzeba. Najprostszym i równocześnie najmniej skutecznym rozwiązaniem jest golenie maszynką. Maszynki i pianki do golenia są stosunkowo tanie, jednak depilację trzeba powtarzać co 2-3 dni, a efekty gładkiej skóry są widoczne tylko dobę od wykonania zabiegu. Golenie maszynką sprawdzi się u osób, które nie mają zbyt obfitego owłosienia. Dużą popularność zyskuje ostatnio depilacja laserowa wykorzystująca wiązki światła, które niszczą cebulki włosa. To bardzo skuteczny sposób depilacji, jeżeli zależy nam na trwałym efekcie.

Chociaż jest to jeden z droższych zabiegów, bo jedna seria w zależności od partii ciała w Bydgoszczy kosztuje od 150-800 zł, a dla uzyskania zadowalającego efektu trzeba przeprowadzić ich kilka, taka inwestycja dosyć szybko się zwraca. Obecnie każdy salon kosmetyczny m.in. w Bydgoszczy posiada w swojej ofercie taki zabieg jak depilacja laserowa. Główne przeciwwskazania to ciąża, opalanie się w solarium, niektóre zabiegi kosmetyczne i przyjmowanie leków. W zależności od potrzeb mamy duży wybór metod pozbywania się niechcianego owłosienia, wszystko zależy od naszego budżetu oraz potrzeb.