Mały kosz na śmieci

 

Jeżeli mamy małe dzieci to sami wiemy, jak ciężko zachować jest przy nich porządek i ład. Niestety, ale dzieci rozrabiają i wszystko rozrzucają, bałaganią i tworzą naprawdę niezły rozgardiasz. Śmieszne jest to, że małe dzieci są w stanie zrobić dużo większy bałagan, aniżeli dorośli, ale dorośli właśnie są od tego, żeby nad wszystkim zapanować i żeby nie doprowadzić do zbyt wielkiego bałaganu. Może im w tym pomóc kosz na śmieci.

Proste rozwiązanie na bałagan

małe kosze na śmieci dla dzieciCzasami najprostsze rozwiązania mogą okazać się najlepsze i dlatego też jeżeli nasze dzieci są energiczne i wszędzie jest ich pełno, to powinniśmy zadbać o to, żeby dodatkowo przy zabawie nauczyły się one sprzątać. Wystarczą małe kosze na śmieci dla dzieci umieszczone w ich pokoju i trochę uwagi ze strony rodzica, a dzieci zaczną sprzątać po sobie i będą utrzymywać w pokoju piękny porządek. Aby dzieciom kosz nie kojarzył się jakoś bardzo źle, to można kupić im kosz w ładne wzory, czy kolory, z motywami z bajek, itp. Tu już nasza wyobraźnia może nas jedynie ograniczać. Pamiętajmy jednak, że grunt to wytłumaczyć dziecku i pokazać, że sprzątanie nie jest takie złe i że trzeba czasami się do niego zmobilizować, żeby porządek mógł jednak gościć dookoła nas. Dzieci szybko się uczą i łapią, wystarczy tylko trochę im poświęcić czasu i wszystko wytłumaczyć, a gadżet w postaci pięknego kosza na śmieci z pewnością zmobilizuje je do działania.

Nie musimy więcej martwić się już o bałagan w pokoju naszego dziecka, bo jeżeli kupimy mu piękny i kolorowy kosz na śmieci, to wszystko może się od pory właśnie zmienić. Nie bójmy się z dzieckiem porozmawiać, nie bójmy się wytłumaczyć, jak ważny jest porządek, ale tez kupmy mu piękny kosz, który tylko będzie zachęcał do jego wypełnienia śmieciami.