Małe dzieci mogą jeździć rowerem z pedałami

 

Już od najmłodszych lat warto wpajać dzieciom nawyki zdrowego życia. Prawidłowe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu, unikanie zbyt długiego przesiadywania przed ekranem komputera czy telewizora – wszystkie te elementy są bardzo ważne i decydują o dobrym i zdrowym rozwoju organizmu.

Rowery z pedałami dla kilkuletnich dzieci

rower z pedałami dla 3 latkaUprawianie sportu jest bardzo ważne w okresie wzrostu i rozwoju. Każdy z nas ma swoją ulubioną dyscyplinę. Dobrze jest, gdy wiąże się ona z przebywaniem na świeżym powietrzu, gdyż dzięki temu możemy dotlenić się i ukoić zmysły na łonie natury. Dlatego tak dużą popularnością cieszy się od lat jazda na rowerze. Mogą się jej uczyć już najmłodsze dzieci. Przykładowo, rower z pedałami dla 3 latka możemy zakupić w większości sklepów z zabawkami i artykułami dziecięcymi, a także w profesjonalnych sklepach kolarskich. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór takiego pojazdu. Trzyletnie dziecko nie panuje do końca nad swoim ciałem i nie zawsze udaje mu się utrzymać równowagę. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o jego bezpieczeństwo podczas nauki jazdy. Specjalny rower dla trzylatka zazwyczaj posiada boczne kółka, które ułatwiają trzymanie balansu. Dzięki temu dziecko może skupić się na wypracowaniu właściwych ruchów nóg, zaś jego rodzice są spokojni o jego bezpieczeństwo. W miarę jak dziecko opanowuje sztukę jazdy na rowerze, kółka te można odkręcić i spróbować jazdy bez nich. To nowe doświadczenie, mające zwiększyć poczucie pewności siebie podczas jazdy na rowerze.

Rowery dla dzieci są specjalnie przygotowane tak, by maluchy z chęcią z nich korzystały i nie bały się porażki lub upadku. Boczne kółka i asekuracja ze strony dorosłych sprawiają, że dzieci czują się bezpiecznie i szybko uczą się opanowania sztuki jazdy na rowerze.