Kursy zawodowe i obsługa suwnicy

Kiedy chodziłam do gimnazjum w Rzeszowie o nie miałem pojęcia czym chciałbym się zajmować w przyszłości. Moi koledzy wybierali się do różnych szkół i zastanawiali się tylko do której się dostaną. Ja nie miałem pomysłu dla siebie. Wiedziałem, że nie zostanę masażystką ani fryzjerką, ale też takie rzeczy jak biznes, czy finanse też mnie nie pociągały.

Dodatkowe wykształcenie – kursy zawodowe

kursy zawodoweOstatecznie stwierdziłem, że technikum elektroniczne to coś dla mnie. Rozważałem również szkoły policealne, ale uznałem, że dobrze jest mieć maturę i doświadczenie zawodowe. Elektronika też mnie interesowała, więc ja właśnie wybrałem. Myślę, że to był najlepszy z możliwych wyborów. Nie sprawdziłbym się raczej jako mechanik samochodowy, ani jako programista. A urządzenia elektryczne ktoś musi naprawiać. Zdawałem maturę z rozszerzonej matematyki i angielskiego, ale nadal nie wiedziałem czy iść na studia czy nie. Z jednej strony dobrze byłoby pracować już, ale z drugiej dodatkowe wykształcenie też będzie przydatne. Zdecydowałem się na kursy zawodowe w Warszawie. Spodobała mi się obsługa suwnicy. W okolicy jest wiele fabryk, więc powinienem znaleźć pracę. Będę mógł wtedy zapłacić za studia zaoczne. Praca i studiowanie nie będzie łatwe, ale na pewno jest to dobre rozwiązanie. Będę miał jednocześnie wykształcenie i doświadczenie zawodowe.

Na pewno w przyszłości pracodawcy to docenią. Obsługa suwnicy to odpowiedzialne zadanie, wszystko trzeba dokładnie wykonywać, ale daję sobie radę w fabryce gdzie pracuję. Kursy zawodowe to była dobra decyzja.