Kupiłem porządne opony rowerowe

 

Jazda na rowerze to moje hobby. Uwielbiam ten moment, w którym wsiadam na jeden ze swoich rowerów. Mam trzy rowery, ponieważ lubię jeździć na różnych trasach i po różnych terenach. Ostatnio zrobiłem zapasy opon do moich rowerów, żeby w razie czego móc sobie je w dowolnym momencie wymienić. A dzisiaj mało kto przywiązuje uwagę do opony w rowerze.

W rowerach mam opony bezdętkowe

opona rowerowa 28W nowoczesnych rowerach nie korzysta się już z dętki, jak to było w rowerach sprzed lat. Dzisiaj każdy nowy rower ma opony bezdętkowe. Takie opony montuje się zarówno do rowerów trekingowych jak i do rowerów górskich. W moich rowerach mam tylko takie opony. I właśnie ostatnio postanowiłem zrobić solidny zapas takich opon. Zwłaszcza do mojego roweru górskiego, który pokonuje nieraz bardzo ekstremalne trasy. Znalazłem w sklepie internetowym bardzo dobrą ofertę, w której opona rowerowa 28 bezdętkowa kosztowała niespełna sto złotych. Nie byle jaka opona tylko wyprodukowana przez jednego z najlepszych producentów opon na świecie. Od razu postanowiłem zamówić dwie sztuki takich opon. Jako, że te były przeznaczone do rowerów górskich to poszukałem jeszcze opon w dobrych cenach do mojego roweru na szosę i asfalt. Do rowerów trekingowych wybór opon jest odrobinę mniejszy, aniżeli do rowerów górskich. Na szczęście udało mi się znaleźć solidne wąskie opony z odpowiednim do deszczy bieżnikiem. Zrobiłem zakupy przez internet i teraz mogę jeździć całkowicie bezstresowo.

Gdybym nie zrobił zapasu opon do moich rowerów a cokolwiek by się z taką oponą w rowerze stało, to mój rower musiałby czekać na opony przynajmniej dwa dni. A tak to zawsze mam na stanie odpowiedni zapas i nie muszę się martwić o to, że któryś z rowerów będzie musiał odbyć przymusowy postój w garażu.