Koszty budowy i obsługi myjni samochodowej

 

Każdy przedsiębiorca wie, że budowa jednego stanowiska myjni zamyka się w okolicach dwudziestu pięciu tysięcy złotych. Jednak trzeba wiedzieć co składa się na tą cenę, aby przygotować się do tego typu inwestycji. Przy budowie myjni pracuje wielu specjalistów, dlatego przed rozpoczęciem takiej działalności zapoznaj się z tymi szczegółami.

Cała prawda o kosztach myjni

koszt budowy myjniMyjnia samochodowa to nie tylko automat, który zajmuje się czyszczeniem samochodów. Oczywiście jest to główny wydatek. Chodzi o stację dokującą oraz szczotki, natryski na samochód, a także sprzęt do polerowania samochodów woskiem. Nim jednak zdecydujesz się na zakup tych przedmiotów powinieneś mieć obudowę, czyli pomieszczenie do którego wjeżdża samochód. Bardzo ważny czynnik, który określa całkowity koszt budowy myjni. Musisz zadbać o zaplecze hydrauliczne. Myjnia samochodowa powinna mieć pewną instalację hydrauliczną. Dostęp do wody jest niezbędny, najlepiej jeśli posiada ona temperaturę powyżej trzydziestu stopni. Poza stałym dopływem potrzeba też odpływu, który odprowadzi zanieczyszczoną wodę wraz z detergentami. Najlepiej jest podpisać umowę z firmą zajmującą się utylizacją zanieczyszczeń wodnych. Prowadząc firmę możesz liczyć na zniżki, ze względu na długą współpracę. A co z rachunkami? W przypadku myjni nie trudno domyślić się, że najwięcej płaci się za wodę oraz detergenty. Oczywiście są one niższe, niż zyski, które generuje myjnia.

Polacy posiadają wiele samochodów, które stale wymagają mycia. Ponad połowa ludzi wybiera myjnie samochodowe, zamiast samodzielnego mycia. Jest to dobre dla każdego właściciela myjni, dlatego masz gwarantowane, że po pewnym czasie inwestycja zwróci się i zaczniesz zarabiać. Trzeba tylko poczekać, zazwyczaj około roku. Jest to zależne od Twojej lokalizacji.