Kontrole na budowach

 

W ostatnim czasie na wielu budowach można spotkać bardzo dużą liczbę kontrolerów budowy, którzy sprawdzać będą dokładnie wszystkie dzienniki budowy i czy cała inwestycja przebiega prawidłowo. Jest to bardzo ważne, gdyż w kilku miejsca zostały wykryte nieprawidłowości, co mogło skutkować późniejszymi potencjalnymi wypadkami, a jak wiadomo nie dzieje się wtedy dobrze, dlatego właśnie zarządzono kontrole w całym kraju.

Bezpieczeństwo podczas pracy

prace kontrolno pomiaroweJak się okazuje prace kontrolno pomiarowe mają być przeprowadzane, prze głównych inspektorów z każdego województwa. Mają oni mieć dostęp do całej dokumentacji danej budowy, a  kierownik takiego obiektu będzie zobowiązany do dokładnych wyjaśnień każdej z rzeczy jaka się odbywa na budowie. Wszytko to jest oczywiście dla zdrowia pracowników, którzy pracują na takich budowach, gdyż tam bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Mały błąd jednej osoby może kosztować życie czasem wielu ludzi, którzy znajdują się na placu budowy. Same prace inspektorów jak podkreślają nie będą miały absolutnie żadnego wpływu na opóźnienie czasu budowy, gdyż głównie pomiary będą prowadzić w miejscach, gdzie już został skończyć dany fragment inwestycji, gdzie nie ma ludzi, aby im nie przeszkadzać. Wstępny raport ma być dostępny po około dwóch tygodniach od daty zaczęcia kontroli, także na bieżąco będzie można wprowadzać zmiany, które ewentualnie musiały by zostać natychmiast zrobione.

Cieszy nas fakt, że coraz częściej będą kontrole na wielkich budowach, gdyż jak wiadomo z przestrzeganiem przepisów bywa równie, a lepiej zawsze jest dmuchać na zimne, aby chronić zdrowie i życie pracowników. Warto również dodać, ze kontrole będą obywać się regularnie i nigdy nie będzie wiadomo kiedy będzie, także warto być na nie przygotowanym.