Kominki w twoim domu

Dawniej w wielu polskich domach znajdował się piec kaflowy. Wielka bryła, obłożona ceramicznymi płytkami zajmowała sporo miejsca w pokoju dziennym czy kuchni. Co prawda dawała wystarczająco dużo ciepła, żeby ogrzać cały dom lub mieszkanie (szczególnie w kamienicach można często je spotkać, nawet obecnie, jako pozostałość po dawnych czasach, bo nie opłaca się ich rozbierać), ale nie było to bardzo estetyczne rozwiązanie.

Kominek w twoim domu doda dużo uroku

kominekMdłe, pastelowe kafle nie pasowały do niczego i najchętniej byśmy je zakryli. Z powodu brzydkich pieców kaflowych przez długi czas panowała w polskich domach niechęć do kominków. Przekonanie, że piec grzewczy powinien być schowany z komórce, kotłowni, czy w garażu było dominujące. Przecież przy ogrzewaniu bardzo się wszystko brudzi, więc stawianie kominków w salonie mija się z celem. To jak nowoczesne krzesła, które powinny stać w galerii sztuki, a stoją w jadalniach. Ostatnimi czasy moda się zmieniła i kominki znowu zagościły w domach i mieszkankach. Teraz są to nowoczesne kominki, które w niczym nie przypominają tych dawnych. Do wyrobu mamy ogrom kształtów, wielkości, a nawet kolorów. Taki wybór mają tylko łóżka, garderoby i stoły do jadalni. Każdy z nas bez problemu znajdzie sobie kominek odpowiedni dla siebie. Jakie mamy rodzaje kominków? Najpopularniejszy jest kominek wbudowany w ścianę. Zazwyczaj widać tylko jego otwór, do którego dorzucamy drewienek, a reszta jest ukryta pod ścianą. Może być on obłożony marmurem, czy podobnym, trwałym kamieniem, który chroni pozostałą powierzchnię przed zabrudzeniami i popiołem ze spalonego drewna. Kominek może być także wiszący. Jest to bardzo nowatorskie rozwiązanie. Dzięki temu nasz pokój dzienny będzie inny niż wszystkie. Nowoczesne wyposażenie wnętrz będzie wraz z takim kominkiem wiszącym wyglądało niesamowicie. Do tradycyjnych wnętrz lepszy będzie kominek rustykalny obłożony cegłą i drewnem, co przypomina nieco piece do grillowania. Miło będzie sobie przynieść krzesła do jadalni i postawić je przed takim kominkiem i podziwiać jego wygląd i palące się drewno.

Można tak siedzieć godzinami i rozkoszować się ciepłem i pięknem jakie zapewniają nam nowoczesne kominki. Dzięki nim nasze wyposażenie wnętrz będzie się wydawało bardziej przytulne i przyjemne.