Kolejne działalności objęte koniecznością wprowadzenia kas fiskalnych

Rok 2015 przynosi zmiany w przepisach fiskalnych dla lekarzy, fryzjerów i doradców podatkowych. Wiąże się to z koniecznością posiadania kas fiskalnych i ewidencji sprzedawanych usług za ich pomocą. Od 1 stycznia 2015 obowiązek ewidencji za pomocą urządzeń fiskalnych bez względu na próg osiąganych obrotów obejmuje sprzedaż perfum i wód toaletowych oraz zapisanych i czystych nośników danych cyfrowych i analogowych. Kasy fiskalne powinny się również pojawić w warsztatach motoryzacyjnych, stacjach badań technicznych.

Terminale płatnicze Wrocław ułatwiają pracę kasjerom

 

Również zawody takie jak dentyści, doradcy podatkowi, prawnicy, kosmetyczki muszą posiadać kasy. Rozporządzenie zmienia również zasady zwolnień dla zakłady gastronomicznych. Dla nowych działalności, które muszą się dostosować do przepisów przewidziano dwumiesięczny okres karencji, co oznacza, że kasy będą u nich wymagane od marca 2015.

terminal płatniczy

Wprowadzenie kas fiskalnych do tych działalności ma na celu uszczelnienie polityki podatkowej Państwa. Szacuje się duże wpływy z takich zmian w przepisach. Wyrównuje to również zasady polityki fiskalnej dla większości działalności.

Dla konsumenta oznacza to poprawę jakości usług. Paragon jest podstawowym dokumentem, wg. którego można zgłaszać reklamację. Dodatkowo istnieje szansa, że usługi te wprowadzając kasy fiskalne zainwestują w sprzęt dodatkowy typu terminale płatnicze Wrocław zwiększający konkurencyjność firm. Z kasami fiskalnymi współpracują urządzenia takie jak czytniki kodów sprawdzające się nie tylko w punktach handlowych. Prosperują również w laboratoriach, hurtowniach, biurach. Zwiększają precyzyjność wyboru i ewidencji towarów. Mogą być przydatne przy inwentaryzacjach. Dla klientów dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie portali płatniczych. Jest to wygodne móc płacić kartą kredytowa lub debetowa tym bardziej, że rachunki za usługi medyczne, dentystyczne, w warsztatach samochodowych sięgają kilkuset złotych. Obrót bezgotówkowy stał się wygodnym sposobem na finalizację transakcji.