Klient szuka biura tłumaczeń

Gdy klienci wybierają biuro tłumaczeń aby przetłumaczyć swoje dokumenty, sporo zaufania inwestują w pracowników danej agencji. Ogromna ilość czasu, ciężkiej pracy, a może nawet inwestycji pieniężnej, poszła w produkcję tekstu źródłowego i dlatego klient będzie szukał biura, które może to zrobić dobrze w najszybszym możliwym czasie. Dokładne tłumaczenie w konkurencyjnej cenie – tego się oczekuje.

biuro tłumaczeńDobre biuro tłumaczeń, uznając te fakty, będzie traktować każde tłumaczenie indywidualne, spełniając misję dla swoich klientów. Klienci natomiast muszą mieć na uwadze pewne kryteria, co do tego, czego się wymaga od tłumaczy, aby być w stanie dostać to, co najlepsze. Spójrzmy na te kryteria w sposób bardziej szczegółowy, przyjrzyjmy się temu, co firma tłumaczeniowa może wymagać od swoich tłumaczy. Po pierwsze i być może najważniejsze, tłumacz musi mieć wystarczającą zdolność do obsługi przydzielonego zadania.
Teraz bez wątpienia, tłumacz będzie już miał udowodnione kwalifikacje, technicznie, mając wiedzę o języku, ale potrzebna jest większa wiedza. Tłumaczenie jest bardziej sztuką niż nauką i dogłębne zrozumienie kultury danego kraju jest wymagana w celu uczynienia tekstu kulturowo zrozumiałego. Ponadto, jeśli tłumaczenie jest potrzebne specjalistyczne – prawne, medyczne i techniczne, wówczas wymagane są kwalifikacje w odpowiednim zakresie, zanim biuro może powierzyć w ręce tłumacza dany tekst. Może równie ważne dla agencji jest kwestia terminowości, bo co z tego ze przekazuje się dobrą dokładną pracę, jeśli nie jest produkowana na czas.
Klienci agencji oczekują tego, że zostaną spełnione konkretne terminy i cały łańcuch zdarzeń może zależeć od spełnienia tych terminów. Podobnie, buro, jeśli raz poda datę zakończenia tekstu przez tłumacza – musi tego dotrzymać.

Zarys oczekiwań omówionych powyżej będzie prawdopodobnie pasował dla wszystkich agencji, niemniej jednak w poszczególnych biurach może się to co nieco różnić, w zależności od ich indywidualnej specyfiki. Więcej na ten temat znajdziesz w sieci internetowej.