Jeśli ferie, to tylko w Zakopanem

Jeśli ferie, to tylko w Zakopanem. Blisko gór, cudowna atmosfera i całe mnóstwo atrakcji. Turyści zjeżdżają się tu z całego świata chętni, by zobaczyć polską stolicę zimy. Czekają na nich piękne apartamenty w Zakopanem, a nieopodal domki zbudowane na góralską modłę. Nieco tandetne dla niektórych, zachodnich turystów i osoby pragnące wypoczynku zachwycają bez granic.

Apartament ZakopaneSą tacy, którzy wracają do Zakopanego co roku, wynajmując dokładnie te same pokoje i domki. Następnie odwiedzają te same miejsca: Morskie Oko, Giewont, Gubałówkę, Kuźnice, stoki narciarskie i punkty gastronomiczne. Zimowy urok lampek, którymi obwieszone są domki w Zakopanem, nadaje miastu ciepłego charakteru. Przypomina to baśniową krainę świętego Mikołaja. Bryczki podwożą turystów do najbardziej atrakcyjnych miejsc, pokazując polską kulturę ludową. Nieco już ucharakteryzowaną, by przyjezdni mieli większą uciechę, ale nadal czarującą. Na głodomorów czekają bary serwujące nie tylko tradycyjne polskie potrawy, ale także górale sprzedający sery i kiełbasy własnego wyrobu. Zapachy rozprzestrzeniają się po całych Krupówkach, kusząc wszystkich.
Oczywiście podaje się tu także grzańce i piwa. Zmęczeni po całym dniu, turyści wynajmują apartamenty w Zakopanem, w samym centrum miasta. Po prawie że rytualnym odwiedzeniu wszystkich znanych miejsc, wybierają się na stoki narciarskie, gdzie czeka na nich wspaniała zabawa. Można stamtąd podziwiać tradycyjną i specyficzną architekturę, jaką charakteryzują się domki w Zakopanem. Ten styl, zwany zakopiańskim, przeszedł już do historii. Nieraz w środku domki są wyposażone w nowoczesny sprzęt i meble, tylko z zewnątrz wyglądając jak dwustuletnia chałupa. Ich mieszkańcy nie chcą niszczyć krajobrazu, który od lat jest podziwiany przez przyjezdnych. Dlatego decydują się na pokrycie domów drewnem i charakteryzują je na tradycyjne domki w Zakopanem.

Warto przypomnieć, że miasto utrzymuje się głównie z turystyki, więc musi dbać o turystów. Ferie zimowe to przede wszystkim czas pielgrzymek do bajkowego Zakopanego.