Jakie materiały do pakowania wybrać?

Pakowanie wymaga dobrania odpowiednich materiałów. Inne materiały należy wybrać do zapakowania kartonu, inne zaś do zabezpieczenia przed przesuwaniem całej palety artykułów. Co jednak znajdziemy na rynku? Otóż popularne są kartony, folie typu stretch, folie bąbelkowe, rozmaite taśmy pakowe oraz taśmy bandujące.

taśma pakowaFolie stretch są dostępne w dużych rolkach. Mogą one być przeznaczone do owijania ręcznego lub maszynowego z wykorzystaniem automatycznych owijarek. Tego typu folie są kurczliwe. Dzięki temu znakomicie dopasowują się do wielkości oraz kształtu pakowanego właśnie przedmiotu. Ich zaletą jest także wysoka wytrzymałość. Zabezpieczają one rozmaite ładunki na czas przewozu.
Tego typu folię wykorzystuje się również do zabezpieczania towaru składowanego na paletach ustawionych na wolnym powietrzu. W takim przypadku najlepiej kupić folię barwioną, która ochroni kartony czy opakowania przed blaknięciem wskutek działania promieni UV. Kolejnym materiałem do pakowania jest popularna folia bąbelkowa. Taka folia składa się z tysięcy drobnych pęcherzyków powietrza. Znakomicie amortyzuje ona drobne, kruche przedmioty. Folię bąbelkową wykorzystuje się przede wszystkim do pakowania szkła, elektroniki oraz innych delikatnych przedmiotów narażonych na zarysowania, potłuczenia, obtarcia.
Połączenie kartonów oraz folii bąbelkowej często wykorzystywane jest przez sklepy internetowe, które muszą bezpiecznie pakować zamówiony przez klientów towar na czas przesyłki. Zniszczenia w czasie transportu oznaczałyby bowiem straty. Firmy kurierskie zajmujące się przewozem paczek także boją się zniszczeń, dlatego wymagają od swoich klientów odpowiedniego pakowania przesyłanych kartonów i opakowań. Wśród materiałów do pakowania pojawiają się także taśmy bandujące.

Chodzi tutaj przede wszystkim o grupę taśm PP. Taśma pp pozwala spiąć duży ładunek na paletach drewnianych. Z powodzeniem można ją wykorzystać również do pakowania kartonów. Tego typu taśmy wykorzystywane są w drukarniach, przemyśle, logistyce.