Jak zadbać o dobre CV?

Podczas studiów architektonicznych czeka nas sporo nauki. Jeśli naszym marzeniem jest posada w cenionej firmie i projektowanie budynków użyteczności publicznej, powinniśmy już w czasie nauki zadbać o to, aby przyszły pracodawca był zachwycony naszym CV.

Nie wystarczy skończyć studia, aby móc stać się znanym architektem. Ponadto stanowiska w firmach będą oblegane przez tysiące osób, które ukończyły studia i dysponują takim samym dyplomem, jak ten, który otrzymaliśmy na koniec edukacji. Planując karierę, musimy oczywiście przyłożyć się do nauki. Wybór trudnego kierunku wymaga zdawania egzaminów i doskonalenia się, aby móc skończyć studia z dobrym wynikiem. Warto też wybrać renomowaną uczelnię, na której zadbają o to, abyśmy się nie nudzili. Jeśli stawiamy na trudny program nauczania na cenionej politechnice lub uniwersytecie cieszącym się uznaniem, możemy zyskać więcej, niż decydując się na łatwe studia na jednej w prywatnych uczelni.

Architektura to trudny kierunek, a dodatkowe utrudnienie sobie nauki wydaje się niektórym dziwne. Warto jednak o to zadbać, abyśmy mogli później łatwiej znaleźć pracę. W CV warto wpisać też doświadczenie zawodowe. Już podczas studiów warto zadbać o odbycie bezpłatnych praktyk lub zdecydować się na projekty domów, aby zyskać nie tylko wiedzę, ale też umiejętności. Po zdaniu egzaminów będziemy sporo wiedzieli, jednak warto nauczyć się, jak wykorzystywać wiedzę w praktyce. Praktyki dla studentów to doskonały sposób na zyskanie umiejętności oraz kontaktów, dzięki którym łatwiej możemy odnaleźć się na rynku po odebraniu dyplomu.

Wakacyjne praktyki w biurze projektowym wydają się mniej pociągające niż leżenie przed telewizorem, jednak warto się na nie zdecydować, aby nasze CV wyróżniało się na tle innych CV, jakie trafią do naszej wymarzonej pracowni projektowej w momencie, gdy ukończymy studia i będziemy szukali zatrudnienia. Jeśli to możliwe, warto udać się na praktyki właśnie tam, gdzie kiedyś chcielibyśmy pracować. Być może będzie to dla nas ogromny plus podczas rekrutacji.