Jak zabezpieczyć samochód przed wyciekami?

Każdy posiadacz samochodu zdaje sobie sprawę z tego, jak niepożądanym zjawiskiem jest wyciek oleju napędowego lub paliwa. Taka sytuacja zmusza bowiem do częstszego tankowania, a to przekłada się na spore stary finansowe. Dlatego warto jest stosować odpowiednie uszczelnienia chroniące przed wyciekami.

Zalety gumowych pierścieni uszczelniających

pierścienie gumowe uszczelniająceJedna z częściej występujących usterek samochodów osobowych jest wyciek paliwa lub oleju napędowego. Usterka ta może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje, przede wszystkim finansowe, gdyż zmusza do częstszego tankowania paliwa. Rozwiązaniem tego problemu może być uszczelnienie tych miejsc samochodu, które są szczególnie zagrożone wyciekami, stosując na przykład pierścienie gumowe uszczelniające. Te niewielkie elementy wyróżnia bardzo prosta konstrukcja, oraz bardzo wysoka skuteczność. Typowy pierścień gumowy oprócz warstwy z gumy składa się również ze stalowego pierścienia, oraz, w niektórych przypadkach, z niewielkiej sprężynki, która ma zwiększać skuteczność tych uszczelnień. Pierścienie gumowe montuje się w tych miejscach samochodu, w  których przekazywany jest ruch obrotowy. Aby były wystarczająco skuteczne, musza być odporne zarówno na korozję, jak również na stały kontakt z rozgrzanym lejem napędowym lub paliwem. Szczególnie rekomenduje się te pierścienie gumowe, które wykonano z kauczuku NBR, albo fluorowego. Są one bowiem dodatkowo bardziej odporne na ścieranie. Stosując pierścienie gumowe, znacząco ograniczamy ryzyko występowania wycieków paliwa.

Każdy posiadacz samochodu zdaje sobie sprawę, jak niekorzystnym zjawiskiem jest wyciek paliwa albo oleju napędowego. Aby się  przed tym chronić, miejsca szczególnie narażone na to zjawisko powinny być dodatkowo uszczelniane, przy pomocy wysokiej jakości, gumowych uszczelek.