Jak wygląda praca osoby przeprowadzającej szkolenia bhp?

Podczas studiów dorabiałam sobie w jednej w firm przeprowadzającej szkolenia bhp oraz audyty w firmach. Nie ukrywam, że poza zarobkiem liczyłam na to, że uda mi się po ukończeniu studiów dostać tam pracę. W przyszłości bowiem chciałabym otworzyć własną firmę świadczącą usługi bhp.

Czy warto świadczyć usługi BHP?

usługi bhp poznańMoim zdaniem jest to obecnie bardzo chwytliwa branża. Jeśli chodzi o usługi bhp poznań pod tym względem jest miastem o dużym zapotrzebowaniu. Przemysł tam wciąż się rozwija, powstaje coraz więcej zakładów produkcyjnych, gdzie potrzeba przeszkolić pracowników z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Poza tym Poznań to miasto bardzo rozwinięte gospodarczo w związku jest tam wiele firm, a w nich pracownicy, którzy potrzebują szkoleń okresowych. Jak się okazuje, każdy pracownik co jakiś czas, w zależności od stanowiska, musi przejść szkolenia bhp w celu przypomnienia oraz ze względów formalnych, albowiem przeprowadzanie okresowych szkoleń bhp jest narzucone przepisami. Za niedopilnowanie terminów grożą w razie kontroli duże kary finansowe. Dlaczego jednak podoba mi się jeszcze ta praca? Przede wszystkim dlatego, że jest mobilna. Co prawda wiele szkoleń firmy prowadzą w swoim ośrodku szkoleniowym, gdzie pracodawcy wysyłają pracowników. Jednak istnieje również wiele przypadków, kiedy to firma szkoleniowa musi pojechać do zakładu i przeprowadzić szkolenie. Dzięki temu można z bliska przyjrzeć się wielu zakładom przemysłowym, co niewątpliwie jest ciekawe. Przyszły instruktor bhp, musi mieć szeroką wiedzę na temat pracy wielu zawodów, aby w ten sposób móc określić istniejące w danej pracy zagrożenia.

Jeszcze jedna rzecz z którą musi zmierzyć się osoba chcąca prowadzić szkolenia bhp, to przede wszystkim stres przed publicznymi wystąpieniami. Niekiedy szkolenia prowadzi się w dwu trzy osobowej grupie, a niekiedy szkolenie przeprowadza się przed liczniejszą grupą, wtedy nie można dać się zjeść nerwom