Jak wybrać siłownie.

Zbliża się zima i warto ponownie wykupić sobie karnet na siłownię. Ale na co zwrócić uwagę wybierając siłownię? Najważniejsza jest odległość. Nie cena karnetu, ale odległość. Ważne jest aby się zastanowić czy siłownia ma być usytuowana blisko pracy czy blisko domu. Wiadomo, że jeżeli blisko domu to jest to wariant na wieczory i Weekendy.

Każdy z nas chciałby mieć idealną sylwetkę – jednak do tego potrzebna byłaby siłownia. Jak ją wybrać?

ławka na siłownieDrugim aspektem jest cena. Nie chcemy wydawać pieniędzy na coś z czego nie będziesz korzystał. Zawsze warto się targować o cenę. Trzecim aspektem jest rodzaj treningu, jaki chcesz odbywać. Jeśli nie znasz się na tym zdaj się na pierwszy trening i trenera, który będzie służył poradą dotyczącą Twojego programu Jeśli lubisz potaplać się w wodzie lub wygrzać wieczorem po treningu sprawdź czy w siłowni jest basen lub sauna. Nie ma sensu płacić dodatkowo np. za basen. Zwróćmy też uwagę na trenerów, którzy tam są. Jeśli siłownia oferuje darmową pierwszą wejściówkę to warto skorzystać a jeśli nie to zapłacić. Po to właśnie aby sprawdzić trenerów, czy są pomocni. Jeśli lubisz ćwiczyć w grupie to sprawdź jak są ułożone zajęcia fitness. Warto sprawdzić grafik czy jest coś co nas interesuje. No i jedno z najważniejszych to godziny otwarcia siłowni. Ma duże znaczenie bo jedni wola ćwiczyć rano a inni wieczorem. No i ważne jest to aby sprawdzić czy jest w tej siłowni odpowiedni sprzęt. Czy jest np. orbitrek trekingowy czy ławka na siłownie. I uwierzcie, że niektórzy właściciele odwiedzają piłkarzyki sklep i kupują niepotrzebny sprzęt.

Jak widać jest wiele czynników na które musimy czy powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze siłowni. Nie zawsze jest to łatwy wybór ale głównie zależy on od nas, a w sumie nie głównie, ale tylko i wyłącznie my decydujemy gdzie chcemy ćwiczyć. Także wybierzmy siłownię jak najlepszą dla nas samych, nie patrząc na innych