Jak uzdatnia się wodę?

Woda, zanim dotrze do naszych kranów wymaga odpowiedniego procesu uzdatniania. W wodach głębinowych znajduje się bowiem szereg drobnoustrojów które mogą być bardzo szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Zazwyczaj proces uzdatniania jest oparty o metodę chemiczną.

W jakim celu dozuje się węgiel do wody?

dozowanie węgla pylistegoZanim woda, która dociera do naszych kranów, będzie się nadawała do wykorzystywania będzie musiała być poddana procesowi uzdatniania. Polega ona na usunięciu z wody wszelkich szkodliwych dla naszego zdrowia mikroorganizmów, oraz na zapewnieniu wodzie odpowiedniego zapachu jak również smaku. W tym celu zazwyczaj wykonuje się dozowanie węgla pylistego czyli jedną z forma chemicznego uzdatniania wody. Polega ona na tym ,ze do wody dodaje się węgiel w formie pyłu, który ma zadanie, na skutek mechanizmu absorbcji, nadać wodzie oczekiwanych walorów smakowych i zapachowych, jednocześnie pozbawiając ją wszelkiego rodzaju niekorzystnych dla nas mikroorganizmów. Dozowanie węgla to nie jedyna metoda na uzdatnianie wody głębinowej, ale zdecydowanie najbardziej kiteczka. Przede wszystkim, powoduje ona nie tylko samo zneutralizowanie szkodliwych mikroorganizmów, ale i także poprawę walorów smakowych i zapachowych. Dzięki temu cały proces uzdatniania trwa krócej, gdyż nie jest rozbity na dwa oddzielne etapy. Co więcej, węgiel jest zdecydowanie najbardziej skuteczna substancją, jeżeli chodzi o uzdatnienie wody, radząc sobie z neutralizacją tych organizmów z którymi inne substancje takie jak wapno palone by sobie nie poradziły.

Woda pitna musi być poddana procesowi uzdatnienia, aby nadawała się do użytku. Proces te można realizować na kilka różnych sposobów. Tym najskuteczniejszym jest metoda chemiczna polegająca na dodaniu do wody jakiejś substancji o właściwościach neutralizujących mikroorganizmy.