Jak ułatwić sobie tynkowanie?

 

Podczas remontu zazwyczaj robi się sporo bałaganu, który trzeba później posprzątać. Zwykle samo sprzątanie trwa dłużej niż sam remont, dlatego lepiej jest zabezpieczyć wszystko przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, dzięki czemu unikniemy zabrudzeń. W tym celu możemy użyć różnego rodzaju folii oraz taśm.

Taśmy do tynkowania

taśma tynkarskaZaprawa tynkarska zostawia ślady trudne do usunięcia, dlatego lepiej jest zabezpieczyć powierzchnię, która nie ma być tynkowana za pomocą taśmy. W tym celu możemy użyć taśm, taśma tynkarska sprawdzi się idealnie. Charakteryzuje się ona bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne takie jak przetarcia i zerwania. Wyposażona jest w specjalny klej, który umożliwia przyklejenie jej do bardzo chropowatych powierzchni takich jak wymurowana ściana, oraz tych idealnie gładkich jak lustro. Klej jest bardzo mocny, ale po oderwaniu taśmy nie pozostaje on na powierzchni ściany. Dobra taśma tynkarska odporna jest na działanie promieni ultrafioletowych, więc nie musimy jej chronić przed działaniem słońca. Deszcz też nie jest nam straszny, ponieważ taśma pod wpływem wody również się nie odkleja. Do wyboru mamy kilka rodzai taśm, których przeznaczenie oznaczone jest kolorami. Najbardziej uniwersalną taśmą jest taśma tynkarska pomarańczowa. Szerokość taśm tynkarskich również jest różna, w ofercie mamy taśmy o szerokości od trzech do piętnastu centymetrów, dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć idealny rozmiar dla siebie.

Cena za jedną rolkę takiej taśmy waha się od trzydziestu do maksymalnie pięćdziesięciu złotych, jak sami widzimy, nie jest to duża kwota, a w ten sposób możemy zaoszczędzić sobie sporo pracy związanej ze sprzątaniem. Dzięki takiej taśmie samo tynkowanie również jest prostsze, ponieważ mamy ściśle określoną granicę, gdzie ma być położony tynk.