Jak przygotować nowoczesne nakrycie stołu

Stół jest od wieków nieodłącznym elementem świętowania i rodzinnych spotkań. To miejsce nie tylko służące do spożywania posiłków, ale też miejsce rozmów i nawiązywania relacji. Z racji tego, że stół jest taka ważny, dbamy bardzo mocno o jego wizerunek. Nieodłącznym elementem większych czy mniejszych uroczystości jest odpowiednie nakrycie stołu.

Współczesne aranżacje stołu stawiają na kolor

nowoczesne obrusy ze wzoremStoły nakrywamy od lat, dbając o to, by wyglądały one odświętnie. Tradycyjne obrusy są wykonywane z koronki, lub wykańczane nią dla ozdoby. Cały czas można spotkać takie nakrycia w Polskich domach i raczej długo nie wyjdą one z mody. Coraz popularniejsze mimo to stają się nowoczesne obrusy ze wzorem, które reprezentują zupełnie odmienny styl. W tym przypadku stawia się na wyraziste wzory lub kolory. Przy nowoczesnych obrusach trzeba zwrócić mocno uwagę na to, aby pozostałe nakrycie stołu, czyli naczynia oraz serwetki, idealnie komponowały się z obrusem. Takie przygotowanie stołu wymaga trochę artyzmu, ale jest o tyle łatwe do osiągnięcia, że wszędzie możemy natknąć się na gotowe rozwiązania lub inspiracje. Firmy, produkujące obrusy, często sprzedają w zestawach nakrycie stołu i serwetki z materiału. Nierzadko zdarza się też, że do obrusu można dobrać zasłony do kompletu. Mamy wówczas w pokoju niezwykle elegancką i nadającą wnętrzu charakter aranżacje. Wykańczającym efektem, jeżeli nam na nim zależy, będą dobrane kolorystycznie poduszki na krzesła i wszelkie ozdobne dodatki na stół i w jego okolicach. 

Nakrycie stołu w dzisiejszych czas to już nie tylko koronkowy obrus i ozdobna zastawa. Nowoczesne rozwiazania stawiają na wyraźne akcenty kolorystyczne. Obrusy często mają wyraźne wzory. Całość wymaga uzupełnienia pasującymi do obrusu dodatkami.