Jak prawidłowo zamontować membranę?

 

Pokrycie dachowe nawet najlepszej jakości wraz z upływem czasu może ulegać drobnym mikrouszkodzeniom. Gdy powstanie ich większa ilość, może to doprowadzić do przeciekania mimo  braku widocznych uszkodzeń. Dlatego też tak ważne jest zainwestowanie w odpowiednia folię dachową.

Jaka funkcję pełni membrana ventia?

membrana dachowa ventiaPokrycie dachowe może być stworzone obecnie z różnych materiałów – od blachy zwykłej, poprzez blachodachówkę, aż po zwykłą dachówkę. Niezależnie jednak od typu pokrycia dachowego, na skutek upływu czasu i wskutek pewnych warunków atmosferycznych, mogą powstawać w jego powierzchni drobne uszkodzenia. Gdy powstanie ich duża ilość może to doprowadzić do przeciekania. Dlatego też tak ważną rolę pełni folia dachowa, będąca dodatkowym zabezpieczeniem przed przeciekaniem dachu. Takich folii dachowych jest obecnie na rynku bardzo dużo, ale szczególna popularnością cieszy się membrana dachowa ventia. Ten rodzaj membrany jest tak popularny, gdyż dzięki swojej wielowarstwowej strukturze bardzo dobrze chroni ona przed przepuszczaniem wilgoci. Dzięki temu, montując taką membranę można spać spokojnie, bez obaw że dach zacznie przeciekać nawet po opadach dużego gradu. Dzięki temu również można zaoszczędzić sporo środków, które trzeba by było poświęcić na naprawę dachu po każdej silniejszej burzy czy też ulewie. Jak w przypadku każdej innej membrany, tak i w przypadku tej vaxo bardzo ważne jest, by było ona zamontowana w odpowiedni sposób. Najważniejsze jest, aby byłą ułożona właściwą stroną w kierunku pokrycia dachowego.

Wiele dachów po upływie czasu zaczyna przeciekać, mimo że na ich powierzchni trudno doszukać się widocznych uszkodzeń. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w odpowiednia folie dachowa. Będzie ona stanowiła dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekaniem.