Jak oryginalnie wykończyć wnętrze?

Każdy z nas, gdy przychodzi czas urządzania nowego domu lub mieszkania, chce by to lokum prezentowało się jak najlepiej; tak na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dążymy do tego, by w jak największym stopniu odzwierciedlało ono nasze gusta, a przy tym posiadało niepowtarzalny charakter. Czy są sposoby na szybkie a zarazem eleganckie wykończenie projektu?

Ściana nie musi być nudna

stegu grenadaIstnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego celu, a jednym z nich jest oryginalny projekt. Może nim być między innymi wielkoformatowe zdjęcie lub grafika, przedstawiające nasze ulubione miejsce z podróży czy dzieciństwa lub nawet cytat z ukochanej książki. Najbardziej popularnym rozwiązaniem (choć nie wyklucza ono niepowtarzalności) jest natomiast zastosowanie intrygującej faktury ściany/ścian. Stylizowana na przykład na ceglany mur, może ona przywodzić na myśl stare budynki z innej części Europy. W tym celu używa się najczęściej kamienia dekoracyjnego przypominającego swoim wyglądem i strukturą materiał naturalny; co ciekawe, zwykle może on być z równym powodzeniem stosowany przy wykończeniu elewacji zewnętrznej. Kamień wprowadzany jest na rynek w postaci płytek do montażu: zwykłych oraz narożnikowych. Jednym z materiałów dekoracyjno-elewacyjnych spełniających te warunki i cieszących się dobrą opinią wśród klientów jest Stegu Grenada. Oczywiście, większość dostępnych na rynku kamieni wykończeniowych tego rodzaju jest dostępna w kilku wariantach kolorystycznych.

Ostatnie etapy pracy nad projektem wnętrza lub elewacją są zwykle najtrudniejsze. Warto nie bać się oryginalnych rozwiązań, które mogą sprawić, że nasze lokum znacząco zyska na wyjątkowości. W razie jakichkolwiek wątpliwości dobrze skorzystać z rady projektanta wnętrz lub samego producenta materiału, jaki planujemy zamówić.