Jak oprawia się lustra?

 

Producenci oferują coraz szerszy asortyment listew ramiarskich do opraw luster, które mogą się różnić pomiędzy sobą zarówno materiałem, rodzajem wykończenia, kolorystyką, wymiarami i kształtami. Dodatkowo dostępne są także usługi oprawiania luster przez profesjonalistów, którzy mają w tej dziedzinie doświadczenie. Warto więc dowiedzieć się, jakie rodzaje opraw luster są dostępne na rynku i czy korzystać z usługi oprawiania.

Skuteczne oprawianie luster

profesjonalne oprawianie lusterPierwszym rodzajem są listwy drewniane, które robi się w litego drewna i pokrywa folią albo lakierem dekoracyjno-ozdobnym. Nadaje on ramie lustra ostateczny kolor oraz wygląd. Korzystnym rozwiązaniem jest profesjonalne oprawianie luster. Listwy stosowane przez doświadczonych pracowników są odporne na działanie czynników, które panują w pomieszczeniach mieszkalnych. Można więc używać ich do oprawy luster, które będą narażone na działanie wilgoci, również w takich pomieszczeniach jak łazienka czy salon kąpielowy. Kolejnym rodzajem są listwy plastikowe, które są wykonywane z tworzywa sztucznego i pokrytego folią dekoracyjno-ozdobną. Możliwe jest wykorzystanie listew o znacznej długości, nawet do około 3 metrów, w zależności od producenta. Wysokość czy szerokość listew bywa zróżnicowana, a długości są podawane indywidualnie. Dlatego w przypadku projektów indywidualnych możliwe jest ich idealne dopasowanie do potrzeb klientów.

Możliwe jest także skorzystanie z listew o różnych sposobach wykończenia. Folia oraz lakier dekoracyjno-ozdobny zapewniają ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed działaniem czynników, takich jak wilgoć czy promienie słoneczne. Dzięki temu  ramy nie ulegają odkształceniom, natomiast ich kolory nie bledną z upływem czasu. Dlatego warto zdecydować się na porządne listwy i prawidłowy montaż.