Jak bawełniana torba weszła do świata mody

Zbliża się wiosna, a wraz z nią sezon na nowe trendy w modzie. Miłośnicy szału zakupowego już zacierają ręce na nowe kolekcje w sklepach. Styl i kolorystyka dyktowane są przez największych światowych projektantów. Można więc powiedzieć, że jesteśmy ofiarami kaprysów kilku dyktatorów mody. No ale cóż, w każdej branży istnieje lider, który wytycza ścieżki.

W sezonie wiosennym modna jest ekologiczna torba

ekologiczne torbyTrendy nadchodzącego wiosennego sezonu, jak mało kiedy nawiązują do wszystkiego, co kojarzy się z ciepłymi, pozimowymi miesiącami. Dominuje paleta pastelowych barw- od pudrowego różu, przez jasny błękit, aż po soczystą zieleń. Sklepy więc stały się bardzo kolorowymi, radosnymi miejscami. Cały czas, niezmiennie królują też jeansy rurki oraz zwiewne sukienki w kwieciste wzory. Im więcej lekkości w naszej stylizacji, tym lepiej. Co jest dość zaskakujące to to, że producenci największych marek mocno postawili na promowanie ekologii. Na plakatach praktycznie wszystkie modelki i modele mają przewieszone przez ramie ekologiczne torby płócienne, zazwyczaj przyozdobione ciekawym emblematem lub zabarwione na wcześniej już wspomniane, pastelowe kolory. Torby z bawełny weszły dość hucznie na rynek parę lat temu. Wówczas było to związane z kampanią na rzecz ochrony środowiska w sklepach. Przyjęły się jednak na tyle dobrze, że zainteresowała się nimi branża odzieżowa. I trend ten cały czas ulega przekształceniom.

Sezon wiosenny przywitał nas w sklepach odzieżowych radosnymi kolorami oraz zwiewnymi materiałami. W nowych stylizacjach nie brakuje klasyki w stylu jeansów i ciekawych rozwiązań z zastosowaniem płóciennych toreb. Te ostatnie od kilku lat królują jako alternatywy reklamówek, plecaków, torebek i słowem wszystkiego, w czym przenosimy podręczne rzeczy lub zakupy.