Izolacje natryskowe – czy warto w nie inwestować?

Wiele osób chcących postawić swój własny dom zastanawia się czym go ocieplić, tradycyjnymi materiałami takimi jak styropian lub wełna czy lepiej wybrać nowoczesną piankę poliuretanową, która według wielu ekspertów jest o wiele lepsza.

Izolacje natryskowe – czy naprawdę są tak dobre?

izolacje natryskowe białystokJak wiadomo dom to bardzo kosztowna inwestycja. Niektórzy odkładają przez wiele lat, aby mieć swój kawałek podłogi lub wyjeżdżają zagranicę i tam ciężko pracują by było ich stać na budowę. Bardzo często projektując dom szukamy na czym moglibyśmy zaoszczędzić, jednak tańsze materiały lub źle dobrane spowodują, że w przyszłości będziemy ponosić większe koszty. Niektóre osoby wolą więcej wydać podczas budowy, ponieważ wybierając tego typu rozwiązania wiedzą, że zainwestowane w nie pieniądze szybko się zwrócą. Tak też jest w przypadku izolacji natryskowych. Pomimo, że metoda ocieplania budynku pianką poliuretanową jest droższa to koszty szybko się zwrócą. Izolacje natryskowe białystok mają bardzo dużo zalet. Pierwsza z nich to doskonała izolacja termiczna i brak tworzenia się mostków przez które mogłoby uciekać ciepłe powietrze. Poza tym pianka jest materiałem w pełni bezpiecznym zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Pianka nie ma zapachu, jest bezwonna a także jest materiałem samogasnącym co zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia. Większość osób pomyśli sobie, że jeśli jest ona tak doskonałym materiałem izolacyjnym to latem nasz dom będzie się przegrzewał. Jednak to nie prawda pianka zapobiega przegrzewaniu się budynku a do tego jest tak lekka, że nie obciąża konstrukcji.

Mając do wyboru wełnę, styropian i piankę bez wahania warto wybrać piankę. Dzięki temu nasz dom będzie dobrze zaizolowany a my zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie (szczególnie zimą, w okresie grzewczym). Sama wybrał izolacje natryskową i jestem z tego bardzo zadowolona.