Inwestycja

Załóżmy, że wygraliśmy w lotto i nie wiemy, co zrobić z pieniędzmi jakie właśnie weszły w nasze posiadanie. Kupić mieszkanie w dużym mieście, nowy samochód z pełnym wyposażeniem a może pojechać gdzieś na wakacje? A może swoje pieniądze dobrze zainwestować?

Dlaczego warto kupić domek w górach?

Domki ZakopaneTaką dobrą inwestycją może być wynajmowanie mieszkań w miastach typu Warszawa lub Poznań. W tego typu miastach, zawsze jest pełno studentów lub pracowników, którzy szukają mieszkania. Najlepiej gdzieś niedaleko uczelni, centrum lub centrum handlowego. Nie wątpliwie jest to dobra opcja. Jaka jest jeszcze? Zainwestowanie swoich pieniędzy w akcje giełdowe lub obligacje. Jest to też dobry sposób jednak jest ryzykowny, ponieważ nie zawsze akcje zyskują na wartości, co więcej zawsze mogą mocno spaść. Jeszcze jedną tego typu opcją jest włożenie ich na oprocentowaną lokatę. Jednak to też jest zależne od akcji banku. Inną opcją jest wejście w jakąś branże usług. Przykładem może być wynajmowanie domków lub apartamenty. Domki zakopane mogą być fajnym pomysłem na zarobek, jeśli będzie ich dużo i w dobrym miejscu. Na przykład domki w górach mogą być bardzo dobrą inwestycją, która jest w stanie się spłacić naprawdę szybko. Inną opcją, jaką możemy wziąć pod uwagę są luksusowe noclegi. Przykładem mogły by być apartamenty i to w okolicach Zakopanego lub gdzieś nad morze. Góry są jednak lepszym pomysłem ponieważ tam są dwa sezony w roku. Letni i zimowy. Nad morzem jest tylko jeden sezon. Jest to nie wątpliwie droga inwestycja. Postawienie hotelu z apartamentami lub domku z takimi standardami to kolosalna inwestycja.

Jednak dla kogoś, kto ma kilkanaście milionów na koncie nie powinno być już problemu na rozpoczęcie tego typu biznesu. Dla kogoś kto ma kilka milionów, lepszym wyjściem było by wejść w dział niedrogich domków, które można w każdym czasie bez problemu dobudować kilka.