Idealna lampa w łazience

 

Większość z nas woli mieszkać w lokalach dobrze oświetlonych, czyli takich, które mają sporo okien. Jednakże po zmroku, trzeba będzie sztucznie je oświetlać i wtedy duże znaczenie ma ilość i rodzaj lamp, które zlokalizowane są w każdym pomieszczeniu.

Jakie warunki musi spełniać lampa w łazience?

lampy wiszące do łazienkiŚwiatło jest nam potrzebne do codziennego funkcjonowania, zwłaszcza dziennie, które dociera do domów i mieszkań przez okna. Nie mniej jednak warto pomyśleć o zaopatrzeniu każdego pomieszczenia w odpowiednią ilość lamp, które sprawią, że poczujemy się komfortowo. Właściwie dobrane lampy, dają nie tylko właściwą ilość światła, ale też tworzą niesłychany klimat. Na początku warto określić jakie funkcje ma pełnić dana lampa i w jakim pomieszczeniu ma się znaleźć. Na przykład lampy wiszące do łazienki, powinny wykazywać odpowiednią wytrzymałość i, przede wszystkim, odporność na działanie wilgoci, gdyż ze względu na miejsce, w którym się znajdą, będą stale narażone na działanie wody. W przypadku tego typu lamp, można je stosować na różnej wysokości, czyli, że powieszona blisko sufitu, dostarczy sporo rozproszonego światła, natomiast zamontowana maksymalnie nisko, będzie dawać punktowe światło. W łazience bardzo przydatne jest światło miejscowe, szczególnie nad lustrem, ale to jednak sufitowa lampa oświetla całe pomieszczenie. W nowoczesnych łazienkach, stosowane są nawet specjalne żyrandole, które stanowią gustowny element dekoracyjny. Taka lampa może kosztować dwieście lub nawet dwa tysiące złotych.

W przypadku doboru oświetlenia łazienki, to zdecydowana większość ludzi stawia na dwa rodzaje lamp. Przede wszystkim jest ono sufitowe i ścienne, w postaci kinkietów obok lustra. Jeżeli mamy za mało światła, to można dodać jeszcze lampkę nad lustrem.