Hurtownia papierosów i uprawa tytoniu

Sposoby uprawiania tytoniu mogą być znane ludzkości już od końcówki wieku piętnastego. Wtedy to Krzysztof Kolumb, czyli człowiek, który odkrył Amerykę, zobaczył Indian palących tę roślinę i przywiózł go do Europy. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Miliony papierosów są codziennie wypalane przez osoby z różnych stron świata, w różnym wieku, różnej płic i o różnym statusie społecznym. Zanim jednak tytoń trafi do papierosów, a potem do sklepów musi zostać wyhodowany.

Czy hurtownia papierosów uprawia tytoń?

papierosRaczej jest to niespotykane połączenie, choć być może mniejsze hurtownie same utrzymują pola, z których pozyskują tytoń to papierosów wytwarzanych na miejscu. Hurtownia papierosów marcin jest raczej skupiona na sprzedaży swoich wyrobów, niż na produkowaniu. Nie chcą oni psuć sobie swoich hurtownia marcin opinie przez produkty wątpliwej jakości. Co potrzeba wtedy do uprawy tytoniu? Ważna jest:

  • odpowiednia gleba
  • odpowiedni klimat
  • płodozmian upraw

papierosTytoń powinien być sadzony na glebach przepuszczalnych, nie podmokłych. W zależności od odmiany można go sadzić na ubogich glebach, inne odmiany wymagają żyznej gleby. Tytoń powinien być sadzony na miejscach nasłonecznionych, a temperatura powinna wynosić minimum kilkanaście stopni, więc uprawa jest niemożliwa w krajach północnych. Nie należy sadzić tytoniu co roku na tym samym terenie, bo to powoduje wyjałowienie gleby, przez co kolejne zbiory będą mniej obfite, a plony gorszej jakości.

Więcej informacji na stronie: http://www.fajka.net.pl/poradniki/podstawy/tyton-dzieje-uprawa-przygotowanie/