Hale stalowe zyskują popularność

Hale stalowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Obiekty te doskonale sprawdzają się w obszarach  logistycznych ,magazynowych ,przemysłowych ,produkcyjnych oraz w wielu innych.

halaSkrajnie odmienną funkcję mogą pełnić również  hale sportowe ,widowiskowe ,tenisowe a nawet wojskowe. Wspólnym mianownikiem wszystkich hal jest natomiast ich konstrukcja oraz tempo wznoszenia w stosunku do budynków murowanych. W przeciwieństwie do tradycyjnych budynków murowanych,  montaż hal stalowych odbywa się bardzo szybko i w wielu przypadkach nie zajmuje więcej niż kilka tygodni. Konstrukcja hal stalowych jest w pełni modyfikowalna co pozwala na dokładne dostosowanie budowanej hali do przeznaczonej funkcji którą będzie pełnić.

Jedną z najprostszych konstrukcji która jednocześnie jest tania oraz zajmuje bardzo niewiele czasu podczas budowy są hale łukowe. Zazwyczaj służą jako tania powierzchnia magazynowa przeznaczona do przechowywania dóbr materialnych lub jako hale produkcyjne ,garażowe  czy przemysłowe. Podczas montażu łukowej hali stalowej bardzo ważnym atutem jest brak konieczności posiadania pozwolenia na budowę którego uzyskanie ,w niektórych przypadkach może okazać się bardzo kłopotliwe. Kolejną zaletą hali o konstrukcji łukowej jest łatwość demontażu. Prostota konstrukcji pozwala na przeniesienie zadaszenia w inne miejsce , przerobienie hali lub nawet odsprzedanie wraz z wszystkimi elementami.

Trzonem szkieletu hali są przęsła z rur stalowych na których montowane jest pokrycie dachowy wykonane z blachy falistej lub membrany dachowej PVC. Mocowania do podłoża zazwyczaj wykonuje się za pomocą zakotwiczania lub specjalnych śrub. W ofercie przedsiębiorstw zazwyczaj można wyróżnić hale stalowe, łukowe oraz takie o ścianach pionowych o łukowym dachu. W przypadku gdy konieczne jest utrzymanie bardziej stabilnych warunków atmosferycznych stosuje się konstrukcję dwuopowłokową.