Haft komputerowy na koszulkach – co trzeba wiedzieć?

Wyszywanie znajduje specjalne miejsce w polskiej historii, dawniej w tym celu wykorzystywano dłonie. Pokrywanie elementów ubioru specjalnymi wyszyciami należy do tradycji szeroko kultywowanej w dawnych latach. Przy pomocy techniki ręcznego haftu wykonywano zdobione ludowe stroje, kolorowe obrusy oraz wielorazowe chusteczki.

Haft komputerowy na koszulce – czyli uproszczenie procesu

haft komputerowy na koszulkachCzym szczególnym jest haft komputerowy Na koszulkach można umieścić cokolwiek i w szybki sposób! Zmiany związane z postępem technologicznym pozwoliły na ekstremalne zwiększenie możliwości przerobowych wielu działalności związanych z branżą tekstylną. To, co ówcześnie uchodziło za czasochłonny proces zarezerwowany wyłącznie dla osób mogących pochwalić się umiejętnościami manualnymi, obecnie wykonywane jest przez maszyny. Sprzęt tego typu posiada specjalne oprogramowanie umożliwiające szybkie wykonanie nadruku w formie haftu. Zastąpienie ludzkich dłoni specjalistycznym urządzeniem pozwala na zdecydowanie szybsze oraz dokładniejsze wyszycia. Możliwość wprowadzania własnych propozycji nadruku do systemu pozwala na osiągnięcie dokładnie takich efektów, na jakie się nastawiano. Tego typu haftowanie jest wykorzystywane m.in. w celu sporządzenia projektu firmowej koszulki, polara, swetra, bluzy. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się również projekty znane z dawnych czasów, w szczególności ostatniego czterdziestolecia.

Haftowanie nie jest tańsze od nadruku, jednak charakteryzują się zdecydowanie dłuższą wytrzymałością! Ręczne wykonywanie prace nadal cieszą się dużym zainteresowaniem, niestety tego typu wyszycia charakteryzują się wyższą ceną oraz wydłużonym czasem oczekiwania. Jeśli występuje potrzeba wyposażenia pracowników w nowe firmowe ubrania, to nie ma lepszego sposobu na jej zaspokojenie!