Folia do produkcji balotów

 

Baloty, czyli kiszonka wykonana ze słomy to bardzo dobre pożywienie dla zwierząt w sezonie zimowym. Zawiera ona minerały oraz witaminy, a dodatkowo jest niezwykle pożywna. Karmi się nią bydła oraz konie. Aby sianokiszonka była odpowiednia trzeba wybrać dobrą folię, w której zajdzie cała przemiana biologiczna. Mowa o procesie kiszenia. Chodzi o utrzymanie temperatury i wilgotności.

Folia do tworzenia balotów

folia do balotówBaloty są niezwykle popularne, ponieważ ich wydajność jest duża. Folia do balotów musi charakteryzować się przede wszystkim odpowiednim utrzymywaniem temperatury w środku. Procesy biologiczne potrzebują ciepła, aby kultury bakterii mogły przeprowadzić proces kiszenia. Liczy się również utrzymanie właściwej wilgotności. Ciepło nic nie da, jeśli siano lub słoma będą suche. Folie tego typu doskonale pochłaniają wilgoć z temperatury, a następnie sprawiają, że całe siano staje się mokre. Co do trwałości folii, liczy się to, aby wytrzymała co najmniej dwa lata. Jak pokazują badania, rolnicy najdłużej przez dwa lata utrzymują w swoich magazynach baloty, a jeżeli ich nie zużyją, wymieniają je na nowe. Tak samo jak człowiek, bydło nie może jeść zbyt starych produktów. Cena takiej folii nie jest duża, ponieważ rolnicy kupują jej duże ilości. Często są to zakupy hurtowe, gdyż na sianokiszonkę jest duży popyt i zainteresowanie nią.

Wiadomo, że zakup takich rzeczy jest bardzo ważny dla rolnika. Rolnictwo jest branżą, w której za podwyższenie jakości można uzyskać realnie większe zarobki, dlatego to się po prostu opłaca. Wiele rodzajów folii istnieje na rynku, jednak zazwyczaj osoby, które z nich korzystają mają wyrobione zdanie na ten temat. Oczywiście liczy się także cena metra kwadratowego folii, właśnie ze względu na duże zapotrzebowanie.