Emigracja Polaków za pracą.

Obecna sytuacja ekonomiczna w Polsce determinuje coraz częściej zjawisko emigracji ekonomicznej Polaków. Szacuje się, że przez większość roku poza granicami naszego kraju znajduje się około czterech milionów ludzi, którzy żyją i pracują na obczyźnie. Zazwyczaj jest to wyjazd na krótki czas trwający do roku lub dwóch, są to szczególnie studenci oraz osoby chcące szybko zarobić większą ilość pieniędzy.

Polacy, to naród mocno rozrzucony po świecie, tylko jak oni się tam dostali?

wynajem busówCoraz częściej jednak Polacy decydują się zostać za granicą na stałe i tam zakładają swoje rodziny i wychowują dzieci, a do Polski wracają okazyjnie na kilka dni. Najczęstszym kierunkiem emigracji zarobkowej Polaków są Wielka Brytania, Irlandia, Szwecja, Norwegia, Niemcy czy Holandia. Zdarza się także, że zapuszczamy się w bardziej odległe i obce dla nas kraje jak np. Chiny i Japonia. Na taką emigrację pozwoliło wejście Polski do Unii Europejskiej oraz do strefy Schengen i otwarcie dla nas europejskich rynków pracy. Najczęściej emigrują zagranicę osoby młode w wieku do 30 lat. Niepokojący może być fakt, że coraz większa ilość ludzi rozważa wyjazd, gdyż w Polsce nie mogą znaleźć pracy nawet absolwenci uczelni wyższych lub jeśli już ją znajdą to niskie zarobki sprawiają, że myśl o wyjeździe staje się bardzo realna. W jaki sposób podróżujemy do zachodnich krajów? Znajdując pracę często musimy zebrać pieniądze na transport oraz na pierwszy miesiąc pobytu. Najczęściej decydujemy się na podróż busami. Busy do Holandii z Olsztyna, Busy z Belgii do Polski, busy z Niemiec do Polski oraz busy z Polski do Niemiec czy z innych miast są coraz bardziej popularne. Oferują one podróż za stosunkowo niskie pieniądze w warunkach, które stają się coraz lepsze, gdyż mamy w autobusach klimatyzację, internet WIFI czy też toaletę.

Firma transportowa obsługująca kurs planuje go w taki sposób, aby zabrać pasażerów z jak największej liczby okolicznych większych miast, a kraju docelowym porozwozić ich do miejsc docelowych lub do takich w których przesiadka nie będzie dla nich problemem.