Do jakich pomieszczeń wysokie listwy?

Na przestrzeni lat mogliśmy obserwować jak zmieniały się trendy nie tylko w modzie, ale również w budownictwie i aranżacji wnętrz. Obecnie ciężko powiedzieć jaki styl dominuje w naszych domach. Wolność wyboru i duża dostępność zróżnicowanych produktów w sklepach daje możliwość stworzenia wymarzonego mieszkania.

Zalety białych listw przypodłogowych

wysokie białe listwy podłogoweMimo różnorodności w urządzaniu wnętrz, istnieją produkty, które sprawdzają się doskonale w każdym pomieszczeniu, niezależnie od stylu w jakim zostały utrzymane. Są nimi chociażby wysokie białe listwy podłogowe, które stanowią doskonałe połączenie posadzki z podłogą. O tym, że wykończenie podłogi listwami przypodłogowymi jest konieczne, wie z pewnością każdy z nas. Dzięki nim ukryte są niewielkie szczeliny pomiędzy ścianą a podłogą, w których na co dzień mógłby zbierać się kurz. Jednak znacznie większa szerokość, niż w dotychczasowych modelach, sprawia, że pomieszczenie zyskuje ciekawego charakteru. Pomieszczenie zyskuje niejako głębi, a my możemy być spokojni o to, że zabrudzimy ścianę podczas mycia podłóg czy zamiatania. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się wysokie, białe listwy? Niemal w każdym! Ważne jest jednak, aby dopasować je odpowiednio do samej posadki. Białe listwy połączone z klasycznym, niepomalowanym drewnem na podłodze nie będzie dobrze się komponować. Większość osób stawia na wykończenie tymi listwami białej podłogi, niezależnie od tego czy na posadzce są panele, czy też prawdziwe, malowane na biały odcień drewno.

Wysokie listwy pojawiły się stosunkowo niedawno. Gdyby porównać je ze stosowanymi wiele lat temu listwami wykorzystywanymi do wykańczania drewnianej posadzki, zauważymy kolosalną różnicę. Nie oznacza to jednak, że nie możemy łączyć ich z drewnem. Wręcz przeciwnie, nadają wówczas pomieszczeniu nieco nowoczesnego stylu.