Dlaczego warto zainwestować w napęd do bramy?

Brama, która jest otwierana zdalnie na pilota potrafi znacząco ułatwić życie. Jest bardzo przydatna zwłaszcza, gdy często wyjeżdżamy z naszego domu autem, a jak wiadomo w takich sytuacjach ciągłe ręczne zamykanie i otwieranie bramy bywa naprawdę uciążliwe. Brama automatyczna pozwoli nam zażegnać ten problem, a także zwiększy nasze poczucie bezpieczeństwa.

Napędy do bram 

siłownik do bramyCiągły przymus otwierania i zamykania za sobą bramy nierzadko kilkukrotnie w ciągu dnia sprawia, że często decydujemy się nie wjeżdżać nawet autem na nasze podwórko, a po prostu zostawiamy je przed naszym ogrodzeniem na wjeździe. Jak wiadomo nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie i całkowicie zbędne szczególnie, że obecnie nie musimy kupować nowej bramy, aby móc otwierać ją zdalnie, a wystarczy po prostu dokupić specjalny siłownik do bramy niezależnie od tego, czy posiadamy bramę przesuwną czy też skrzydłową. Takie napędy łatwo jest dokupić do obu tych typów bram, a ich montaż jest banalnie prosty. Oprócz wygody, jaką daje nam brama na pilota zwiększa się także poczucie naszego bezpieczeństwa. Sygnał, jaki z pilota trafia do mechanizmu otwierającego jest kodowany, a same kody co jakiś czas się zmieniają. Sprawia to, że ryzyko włamania na naszą posesje po prostu maleje. Inną zaletą takiego siłownika jest to, że nie pozwoli on zamknąć się bramie samoczynnie dopóki przez nią przejeżdżamy.

Takie sytuacje niestety miewają miejsce zwłaszcza w przypadku lekkich bram, które jest w stanie poruszyć większy podmuch wiatru, lub też starych bram skrzydłowych. Jeżeli posiadamy garaż warto też pomyśleć o dodatkowym zakupie mechanizmu do bramy garażowej. W ten sposób zwiększymy nasze bezpieczeństwo jeszcze bardziej, a jednocześnie także komfort codziennego korzystania z obu bram.