Dlaczego warto się udać na zabieg oczyszczający?

W miarę upływu lat nasza skóra nie regeneruje się już tak szybko, jak robiła to w młodości co powoduje często pogorszenie jej stanu. Zaczynają się tworzyć zaskórniki oraz pryszcze, a skóra zaczyna mieć problemy z prawidłowym oddychaniem. Co w takiej sytuacji robić?

Skuteczny zabieg oczyszczający

zabiegi oczyszczające bydgoszczIm więcej lat mamy tym więcej nasza skóra potrzebuje pielęgnacji. Zwłaszcza w tak wrażliwych miejscach, jak nasza cera. Domowe zabiegi mogą być odpowiednie na co dzień, jednakże od czasu do czasu powinniśmy zdecydować się na profesjonalne zabiegi oczyszczające Bydgoszcz posiada kliniki w których znajdziemy mnóstwo takich zabiegów, lecz ostatnimi laty największym powodzeniem wśród kobiet cieszy się mikrodermabrazja polegająca na oczyszczaniu skóry naszej twarzy przy pomocy specjalistycznego narzędzia. Mikrodermabrazja sprawia, że nasza skóra staje się gładziutka, a niedoskonałości zanikają. Istnieje kilka sposobów jej wykonywania. Jedną z nich jest mikrodermabrazja diamentowa podczas której naskórek złuszczany jest przy pomocy urządzenia z głowicą pokrytą malutkimi diamencikami. Inną metodą jest mikrodermabrazja korundowa. Wówczas nasz naskórek ścierany jest przy pomocy tlenku glinu. Dla osób ze szczególnie wrażliwą skórą poleca się mikrodermabrazję tlenową. W trakcie tego zabiegu nasz naskórek złuszczany jest przy pomocy tlenu pod ciśnieniem z domieszką soli fizjologicznej. Plusem tego zabiegu jest fakt, że wykonuje się go bezdotykowo. 

Zaraz pod mikrodermabrazji kobiety bardzo cenią sobie także oxybrazję polegającą na ścieraniu naskórka przy pomocy soli fizjologicznej lub z użyciem specjalnego koktajlu witaminowego. To na jaki zabieg się zdecydujemy zależy oczywiście od stanu oraz rodzaju naszej cery, lecz każdy profesjonalnie wykonany zabieg oczyszczający z pewnością zdziała więcej, niż codzienna pielęgnacja w domu.