Czym sugerować się przy wyborze bramy do garażu?

Każdy kompletny garaż wyposażony jest w bramę garażową. Jej wybór nie jest łatwy, a ponadto powinien być uzależniony od kilku, ale jakże istotnych warunków. Brama garażowa powinna idealnie spełniać swoje zadanie, jednakże aby mogła to czynić, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Pierwszą, ale jakże ważna jest już samo położenie garażu. Jeśli jest to wolno stojący budynek, umieszczony z tyłu domu, wówczas mamy możliwość zastosowania kilka modeli bram.

brama garażowaJeśli jednak garaż połączony jest z naszym domem lub też stoi blisko ulicy lub przy samym wyjeździe, nasze możliwości podczas wyboru bram garażowych stają się nieco ograniczone. Kolejną ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest rozmiar garażu. Niektóre bramy garażowe, mają pewne ograniczenia co do szerokości i znajdują zastosowanie tylko w przypadku garażu na jeden samochód. Podczas wyboru, musimy wziąć pod uwagę również swoje preferencje. Wiele zależy od tego czy szukamy bramy, która będziemy ręcznie otwierać, bramę automatyczną czy też taką, którą po upływie czasu będziemy mogli w miarę potrzeby przekształcić na automatyczną.
Jak zatem widzimy bramy garażowe nie tylko muszą spełniać nasze indywidualne oczekiwania, ale również muszą być dostosowane do możliwości naszych garaży. Jak już wspomnieliśmy największe możliwości daje nam garaż wolnostojący, w miejscu, gdzie nie ograniczają nas wyjazdy, bramy itp. Tutaj możemy zastosować niemal każdą bramę. W przypadku garażu, który jest połączony z domem najczęściej znajdują zastosowanie bramy uchylne oraz segmentowe czy też rolowane. Prym wiodą jednak bramy segmentowe są droższe niż uchylne, ale ich praca jest wygodniejsza, bezpieczniejsza, najczęściej zautomatyzowana i ponadto cichsza. Rzadko wybiera się bramy rolowane. Owszem są niezawodne, masywne, chronią garaż przed intruzami, mogą poszczycić się nie banalnym wyglądem ale ich wadą jest bardzo wysoka cena.

Najrzadziej swoje zastosowanie znajdują bramy jednoskrzydłowe. Otwieranie ich zajmuje bardzo dużo miejsca, a ponadto są nieporęczne. Nie stosuje się do nich uruchomienia automatycznego. Niestety wraz z malejącym, a wręcz zanikającym popytem ich produkcja również znacząco zmalała.