Czym są podnośniki do samochodów ciężarowych?

Spośród wszystkich narzędzi, które musi znaleźć się w warsztacie samochodowym, podnośnik podłogowy znajduje się bez wątpienia w pierwszej trójce, obok dobrej grzechotki 3/8 cala i kompletnego zestawu nasadek. Dostępnych jest kilka różnych typów podnośników serwisowych, dlatego określenie swoich potrzeb pomoże Ci wybrać właściwy.

Wybór podnośnika do samochodów ciężarowych

podnośnik do samochodów ciężarowychPodnośniki podłogowe są dostępne w różnych rozmiarach, o różnych możliwościach i zastosowaniach. Oto kilka kluczowych punktów na które należy zwrócić uwagę przy wyborze. Waga: Przeciętny samochód i SUV osiąga wagę się w granicach od 2000 do 2500 kg. W przypadku większości prostych prac sprawdzi się 2-tonowy podnośnik; jednak inwestowanie w taki, który ma większe możliwości, nigdy nie jest złym pomysłem. Idealna pojemność wybranego podnośnika powinna wynosić około trzech czwartych całkowitej masy pojazdu. Inny parametr określający podnośnik do samochodów ciężarowych to prześwit. Jest to przydatne dla tych, którzy jeżdżą obniżonym samochodem lub takim, który jest wyposażony w często delikatne listwy progowe. Istnieje kilka niskoprofilowych podnośników, które mają tylko 2 do 3 cali wysokości i są zaprojektowane do bezproblemowego toczenia się pod samochodem. Większość popularnych pojazdów ma co najmniej 5 cali prześwitu, co oznacza, że ​​większość zwykłych podnośników podłogowych będzie pasować z łatwością. Zasięg: Chociaż niektóre gniazda zawierają adaptery przedłużające, wszystkie mają maksymalny zasięg w górnej części ich skoku w górę. Opuszczone samochody i podniesione SUV-y wymagają różnych maksymalnych wysokości podnoszenia.

Bez względu na to, który podnośnik wybierzemy, stojaki na podnośniki powinny być zawsze używane do zabezpieczenia pojazdu po podniesieniu go z ziemi. Chociaż nie zawsze jest to możliwe, należy o tym wspomnieć. Ponadto podnoszenie samochodu lub SUV-a z kół za pomocą podnośnika powinno zawsze odbywać się na równej powierzchni, aby uniknąć przewrócenia się i potencjalnie poważnych obrażeń.